Jaké znáte filmy a knihy se zvířaty v hlavních rolích?

Určitě toho bude více. Napadlo mě to při čtení Krávy Nebeské od Davida Duchovnyho. Ano, toho Davida co hrál Muldera v Aktech X. :D Abych vám to trošku uvedl, tak posílám menší ukázku, která je veřejně dostupná. Jinak pamatuji jakýsi film kde cestovali dva psi a kočka a mluvili na sebe, ale nemůžu si vybavit název. Jak se to jmenovalo?

Kráva Nebeská

Většina lidí si myslí, že krávy nemyslí. Takže nazdárek! Řek-nu to ještě lépe: většina lidí si myslí, že krávy nemyslí a po-strádají city. Nazdárek podruhé. Jmenuju se Elsie a jsem kráva. No jo, já vím. A není tu žádný býk. Vidíte? Dokáže-me myslet, cítit i žertovat, přinejmenším většina z nás. Mé pratetě Elsii, po níž mě pojmenovali, tedy smysl pro humor scházel, a když říkám scházel, myslím tím totálně. Neměla ráda dokonce ani ty klasické vtípky o hlouposti lidí, třeba jak přijdou dva lidi do kravína a… počkat, tolik času zase
nemám. Nemůžu takhle odbíhat. Snažím se prostě rovnou vyvracet všechny námitky, chá-pejte. Tak třeba, jo, zkusíme tohle: možná se divíte, jak to píšu, když nemám prsty, ne? Propisku neudržím, a věřte mi,
zkoušela jsem to. Nic moc. Ne že by tu nějaký byly, když se teď stejně všechno píše na počítačích. A taky … i když myslí-me a cítíme a umíme být zábavné, neumíme mluvit. Aspoň teda ne s lidmi. Máme to, čemu vy říkáte „ústní folklór“. Příběhy a poučení, která se předávají z matky krávy na tele, generace za generací. Asi jako si vy předáváte ty vaše Odysseiea Iliady. Někdy i zpěvem. Pardon, že se tak vytahuju svou vzdělaností. Homér. Tradá! V pohodě, klidně počkám, než vám to dojde.Všechna zvířata na sebe navzájem mluví něčím, co zní
jako chrochtání, pískání, štěkání a kvičení, prostě takovým naším univerzálním esperantem. Lev na jehně, pták na psa, myš na kočku – totiž až na to, kdo by se kdy chtěl o něčem dlouze bavit s kočkou? Jsou tak sebestředné. Jenže v našem zvířecím království nemáme žádná slova nebo to, čemu vy říkáte jazyk. Ano, já vím, je to zdvojení významu neboli tau-tologie, ale používám ji, aby to bylo úplně jasné. Nejsem vač-natec. Vačnatci jsou pověstní svou neschopností obratného vyjadřování (Zkoušeli jste se někdy bavit s klokanem? I když se nějak popasujete s tím jejich přízvukem, stejně tomu skoro není rozumět).

Odpovědi
Kulpix

Třebas australský film SKIPPY, český KUKY SE VRACÍ /ten je sice o plyšových zvířátkách. Bella a Sebastian, Už zase skáču přeskaluže…

iceT

Kniha Král šedých medvědů a film Mědvědi. To, co myslíš o kočce a psech je Neuvěřitelná cesta, taky inspirována knihou pro děti, dokonce to má pokračování a filmovou verzi z roku 1963, film Rychlý Stripes, ale nevzpomenu si jestli Stripes mluvil, Hrdina Max nemluvil, Čivava z Beverly Hills mluvila, novinka Králové hor je o orlovi a chlapci, Bella a Sebastian, Doktor Dolitlle, Hačikó, Osm statečných, Pí a jeho život..... filmů se zvířaty v hlavních rolích je poměrně dost.

Knihy například Cujo, Vlčák Kazan, Barí-syn kazanův.

dalid

Diky za ukazku, su to take keci o nicom ale cita sa to dobre. Clovek sa pritom urcite odreaguje :). Filmov so zvieratami je vela ale vacsinou stoja za … . Super kniha o zvieratach je „To by se zverolekari stat nemelo“ od Herriota

kapka

Filmu o zvířatech je plno. Rozdělila bych je na ty, kde zvířata mluví nebo přemýšlí trochu jako člověk (napr. Prasatko Babe, Benji) a kde nemluví a chovaji se přirozeně (třeba Lvice Elsa, Medvěd, Muž od Sněžné řeky, Legenda divočiny, Červené kapradí, Železný Will atd.)
Pokud bych mela doporučit film z prvního soudku, byl by to Krasavec Beauty (Black Beauty), film natočeny z pohledu kone, kun zde vypravi o svem živote. Na CSFD ma 82% a krasne recenze, se kterými se da jen souhlasit. Filmaři a trenéři koni si s filmem vylozene vyhráli a všechny scény jsou promyslene, propracovane a dotazene do konce. Nádherná hudba. Laskavy rodinný film. :)

kapka

Film Legenda divočiny, který zminuji, je o medvědech, nikoli o vlcich, co jsem našla na csfd. Ten můj tam nevidím. Kdysi jsem jako mala na nem byla v kine, nazev si snad pamatuji dobre.