vojtik3012

Jaké znáte dvojice protikladů v malbě?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, jak´protiklady máte na mysli. Pro kategorii vysoké školy je určitě třeba, abyste znal více podrobností.

Uvedu jen některé základní znaky, nemusí se objevit u všech malířů. Charakteristika z DEJ a CJL.

Gotika
strnulost, fresky x malba na skle
Baroko
šerosvit – kontrast světla a stínu
Klasicismus
malby neskutečných krajin s antickým námětem x zobrazení revolučních myšlenek – přítomnost – francouzská. revoluce
Romantismus
krajinářství (divoká příroda) x portréty.
Expresionismus
kontrast červené a zelené považoval za střet života a smrti
Kubismus
geometrické tvary jako vidění skutečnosti x realita, . konfrontace přírodní síly a moderní techniky
atd.

Další odpovědi
anonym

Teplé a studené barvy…

quentos

Domácí úkoly neřešíme. Ani když se budete vymlouvat, že to za úkol „známý“ jako v předchozí otázce.
Doplňuji:
*že to má…

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.