sesednizkola

Jaké znáte dukazy o existenci Ježíše Krista?

Napiste co znáte a negooglujte, vsude pisou neco jineho a je to pak trosku jak s clanky o posilovani. Pro upresneni otazky musim poznamenat, ze dukazy myslim samozrejme mimo biblicke zaznamy a otazka se neptá na nic ohledne nabozenstvi a uz vubec me nezajima nazor vas na nabozenstvi. Dekuji vsem za zajimave odpovedi 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Jen to, co jsem četla. Kde bych jinde vzala informace?

O existenci Ježíše Krista existuje veliké množství důkazů, a to jak ve světské, tak v biblické historii.

Zřejmě tím největším důkazem existence Ježíše je to, že tisíce křesťanů včetně Ježíšových apoštolů položilo životy pro Ježíše Krista. Takže ti na vlastní očili, viděli, slyšeli atd.

Myslím si, že lidé jsou ochotni zemřít za něco, o čem jsou přesvědčeni, že je pravda. Nikdo asi nezemře kvůli tomu, co může být lež.

Ale Ježíš Kristus je biblická postava, takže se něm nejvíc píše v Bibli.
Proto jsou důkazy spojeny s vírou, s prvotními křesťany, jejich pronásledováním. O tom se dovíme ale i . z historie římské říše.

Další odpovědi
anonym

Negooglujte?Patová situace ovšem,jelikož lidem nedáváte moc na výběr.Proč minimalizujete otázku?Jediné důkazy o existenci historického Ježíše jsou dochované relikvie,které mají stejně katolíci pod zámkem včetně mýtů…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tur%C3%AD­nsk%C3%A9_pl%C­3%A1tno kopíruju jen to co vnímám a to co uznám za vhodné?!(vyjádřit názor,který uznám a přijmu za pravdu můžu snad svobodně,nebo ne?).

beer

Neznám žádné věrohodné důkazy, dle mého názoru totiž ani neexistují.

arygnoc

poznám tzv. dôkazy, skazky, povesti, fámy, rozprávky.
skutočné dôkazy pravdepodobne neexistujú.
ale – boh vie.

;-Q

talka

Když se za 2000 ler nepodařilo vyvrátit existenci Krista – ani jeho zázraky, o což se pokoušelo dost vědců – to by snad mohl být důkaz. Kdyby se to někomu podařilo, IHNED by to věděl CELÝ SVĚT!!!

dědapetr

V Bibli svaté je důkazů vic než dost.

Luxx

říkali to v kostele

lexx

Nejsou, náboženství je o víře, ne důkazech.

arygnoc

@talka:

nepodarilo sa ani vyvrátiť, že červená karkulka či alibaba neexistovali.
ale to nie je dôkazom, že existovali.

obľúbený ťah „teológov“:

  • dokáž že neexistoval!
  • dokáž, že nerobil zázraky!

dôkazy o exitencií všetkých týchto bytostí sú iba literárne, takže zaraď me krista vedľa holmesa, ferdu mravenca a iných.

;-Q

talka

Kéž by ses nerouhal!