Pokročilý

Jaké známky potřebuji na Programátora ?

Jaké známky,předměty apod. musím "plus mínus" umět aby jsem se dostal na Programátora ?nebo kdyžtak nějaký web nikde jsem to nenašel

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Každá škola si stanoví jiné kritéria. K tomu musíš připočítat, že se píšou přijímačky a ty jsou obvykle se známkama v rozhodující váze 1:1 (50% za přijímačky, 50% za průměr, chceš-li tak). Chtělo by se kouknout na konkrétní školu.

Z druhé strany, děcek je málo a když se i na gympl (!) dostanou lidé s průměrem nad dva celé, tak věřím v to, že se na odvolání, či další přijímací kola dostane každý, kdyby ses nedostal napoprvé.

Ještě ke konci pro zorientování. Programátor se u nás v Kocourkově učí na dvou školách. Na OA se stanovuje průměr 1,7. Na umělecko-průmyslové je 1,5. Není ale na škodu zkusit to i s horším průměrem a spoléhat na váhu přijímaček.

Další odpovědi:

Bronzový

Programování je spíš o stylu myšlení než o tom mít dobrou školu.
Prostě pokud máš talent, výborný programátor můžeš být i bez školy. A naopak, pokud na to nemáš buňky, žádná škola z tebe dobrého programátora neudělá.
Můj názor.

Zlatý

Programování je hlavně o přemýšlení jak napsat algoritmus (postup jak má program pracovat).

Syntaxe jazyka (jak má vypadat příkaz, jaké má parametry) je věc druhá. Na to existuje spousta příruček jak v tištěné podobě tak na netu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.