Avatar uživatele
zzzzz

Jaké žlaby na střechu?

Vybrala jsem si dvě možnosti,
buď hliníkové, ty mají dlouhou životnost, ale mám strach, aby hliník nebyl měkký, a případně padající sníh ze střechy ho nedeformoval. Krytinu na střechu dávám také hliníkovou.

Druhou možnost mám Satjam Niagara ocelový plech, barvený 50 mikronů. Tady mám obavu, aby žlab brzo nekorodoval, nevím zda je nános barvy 50µ dostatečný. Máte někdo s touto značkou zkušenost??? Je sice Polská, ale hodně firem mi ji doporučilo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, gagaga, marci1 před 3699 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Na chaloupce máme už osmou sezónu plastové žlaby i svody. Jsou lehké, stálobarevné a co je pro mě nejdůležitější – vůbec nezajímají sběrače kovů. Ty byl hlavní důvod, proč jsme je tam dali. Sněhu se bát nemusíš, máme to na horách, sněhu bývá občas dost a zatím s ním nebyl nikdy žádný problém.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Použil bych stejný materiál, jako u krytiny – tedy hliník.
Jen si – případně, pohlídej, aby ti klempíři někam ´nenakombinovali´ pozink – zinek a hliník v kyselém prostředí vytváří elektrický ´článek´ a hliník tím rychle odchází.
Doplňuji:
Nerez a hliník se kombinovat (dotýkat) mohou, hliníku vadí pozink (zinek) a měď.
Takže na hliníkové např. svody použij hliníkové držáky – nebo se, případně dělají poplastované nebo s gumovou ´vložkou´ (pokud bys volila svody z pozinku – ale i na ně bych raději použil stejný materiál, jako na krytinu).
___
Nejde ti poslat zpráva, máš ´privátní účet´.
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

kup si hliníkové :)
http://www.roz­hlas.cz/porad­napraha/porad­na/_zprava/hli­nikove-okapy-a-zlaby-nepotrebuji-nater-proste-vydrzi--1108365
Doplňuji:
mám přesně takový
nenatřený a drží už
přes 9 let nerezavej..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tak hliníku vadí nejvíce kyselý déšť. Takže okapy z hliníku budou mít zaručeně nejnižší životnost.
Doplňuji:
Mám 35 let pozinkované a jsou stále v pořádku a nejsou rezavé.
Vzhledem k ceně bych opět nic jiného nedával.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Kvůli barevným sběračům barevných kovů máme plastové žlaby a je klid.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek