Victaaga

Jaké zkušenosti máte s roznosem letáků?

Ahoj, zvažuju že si ke studiu vezmu nějakou „lehčí“ brigádu – roznos letáků. Vím, že je to většinou málo placené a časově náročné, ale i přesto bych se chtěla zeptat na vaše zkušenosti a dojmy, případně rady kde hledat, atd.
Na netu jsem se snažila něco najít, ale vůbec zde nejsou inzerované roznosy například Kauflandu, Tesca atd, takže předpokládám, že se musí zajít přímo na informace do těchto větších řetězců? Případně nevíte, jak často takhle brigádníky na roznosy „nabírají“, co vše to obnáší a jak často týdně roznos probíhá ?
Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Prosím jen normální, inteligentní reakce, které zodpoví moje otázky!

Nejlepší odpověď
klumprt

Je to celkem zdravé, protože se u toho člověk docela nachodí (když je poctivý) a chůze je nejzdravější pohyb. Já jsem je teda roznášel jen jednou, ale nebyla to nejhorší brigáda, co jsem dělal.
Pro ten kaufland to nejspíš dělá nějaká najatá firma o které nebudou na informacích patrně nic vědět, poněvadž ty smlouvy se uzavírají asi někde na ústředí.
Podle toho, jak to máme ve schránce, tak bych řekl, že každý řetězec se roznáší jednou týdně. Různé řetězce v různé dny. Např. Kaufland má akce od čtvrtka a Lidl od pondělky, jestli se nepletu. A možná to dělá jedna firma. Takže by se chodilo možná dvakrát nebo třikrát týdně. Záleží taky na tom, které suprhyprmarkety máte v okolí.

Další odpovědi
anonym

NĚKTERÉ ŠPATNĚ HOŘÍ

Agneta

Znečišťují životní prostředí:D
Člověk stráví půl života jen jejich vyhazováním. Na čtení do MHD si beru časopis:D

Houslovyklic

Taky jsem se o to zajímala, našla jsem to nějak na netu (když si do googlu zadáš distributor letáků, určitě ti to něco najde)… Jednalo se o roznos letáků do schránek – různých reklamních matriálů, ne letáků jedné konkrétní společnosti (tj. do jedné schránky více letáků).

…hmm, jak vidím popis by mi trval dlouho, radši sem zkopíruji naši mailovou korespondenci (akorát to bude trochu delší odpověď…).
(Dodávám, že jsem to nakonec nevzala – kvůli časové náročnosti, přesnému dodržování termínů, přivážení a uskladnění letáků… Hledala jsem tehdy nějakou menší brigádu…)

Dobrý den,
na základě vaší reakce na náš inzerát – distribuce letáků – si vám dovoluji zaslat úvodní informace:
Distribuce letáků je snadná práce, která nevyžaduje nijak mnoho času a řada lidí, kteří pro nás pracují ji dělají při zaměstnání. Pracuje pro nás i mnoho mamin na mateřské dovolené, studentů a důchodců. Jedná se o distribuci především potravinových, drogistických a hobby řetězců (Tesco, Globus, Lidl, Penny, OBI, Schlecker …) a řady dalších firem a institucí s různým zaměřením (výrobci oken, telekomunikační firmy, banky, městské úřady, …). Je důležité být důsledný a znát dobře svůj region. Sektor, který vám přidělíme (samozřejmě, budete-li mít zájem o spolupráci) bude v blízkém okolí vašeho bydliště, protože jen tam kde bydlíte je možné roznášet kvůli váze letáků. Zpravidla NEroznášíte jen jeden leták, ale více druhů.
Zavážíme vždy v pondělí a pátek (pozor na slovo VŽDY). Nelze si bohužel vybrat jen jeden ze dní, ale opravdu zavážíme pokaždé v pondělí a v pátek. V případě páteční dodávky letáků musejí být roznesené do soboty večera a v případě pondělní dodávky letáků musí být roznesené do středy 12:00h. Samozřejmě počítáme s tím, že pojedete na dovolenou nebo prázdniny nebo můžete být nemocní. Na to jsme připraveni a máme výjezdní skupinu, která roznese místo vás.
Plat: není lehké určit kolik budete přesně měsíčně brát, neboť je to velmi individuální kvůli počtu schránek a množství letáků. Taxa za první leták je 15 haléřů a za každý další 5 haléřů. Příklad pro tisíc schránek: přivezeme vám například pět druhů letáků po tisíci kusech.
První leták = 15 haléřů = 150Kč
Druhý leták = 5 haléřů = 50Kč
Třetí leták = 5 haléřů = 50Kč
Čtvrtý leták = 5 haléřů = 50Kč
Pátý leták = 5 haléřů = 50Kč
Součet všech = 350Kč za jeden roznos
Roznosy jsou týdně dva 2×350 = 700Kč
Týdnů v měsíci jsou čtyři 4×700 = 2800,–Kč/měsíc

Roznos jednoho tisíce schránek v činžovních a panelových domech se pohybuje kolem dvou až tří hodin a vzhledem k výše uvedenému výpočtu je snadné spočítat, kolik budete mít přibližně na hodinu. Roznos ve čtvrtích s rodinnými domky trvá pochopitelně o něco déle, ale není to o mnoho. Roznos ve čtvrtích s rodinnými domky trvá pochopitelně o něco déle, ale není to o mnoho a v některých rozlehlých sektorech hradíme výhodnější fixní mzdu (dohodneme před zahájením naší spolupráce)

Výplatu obdržíte vždy k pětadvacáténu dni následujícího měsíce a posíláme jí na účet.

Smlouvu odesíláme vždy naskenovanou v elektronické podobě. Tu vytisknete, potom VYPLNÍTE A PODEPÍŠETE a odešlete na adresu uvedenou ve smlouvě.

Na závěr bych rád zmínil, že naše firma v oblasti distribuce letáků pracuje patnáct let a jsme v této práci zkušenými profesionály a pevně věřím, že naše spolupráce bude dlouhodobá a přínosná.

1. K roznosu: raději ještě jednou připomínám, že první roznos je vždy
nejdelší, protože nebudete přesně znát sektor, jak ho nejrychleji projít
atd., atd – až sektor poznáte, bude vám trvat roznos méně než polovinu
prvního…

2. samotná distribuce:

  1. pustí vás někdo do vchodu – vložíte přímo do schránek nebo na místo

k tomu určené (stojan na letáky, pultík na letáky nebo na schránky nebo
pod schránky a podobně) – když uvidíte ve vchodě krabici obvykle pod
schránkami a v ní letáky, tak tato krabice je na vyhazování letáků, tzn.
sem je nedávejte!! Na pultíky, stojany a podobně stačí přibližně 70%
letáků z celkového počtu schránek, protože ne všichni obyvatelé si je
vezmou.

  1. na některých domech jsou tzv. hromadné schránky, do kterých je možno

vhodit letáky

3. evidujte nedobytné vchody a pak je prosím pošlete v tomto tvaru: vaše
jméno a příjmení, ulice a číslo vašeho bydliště a potom ulice a
nedobytné domy pošlete vždy na e-mail ********* nebo
na tel *********

4. když se vám z jakýchkoli důvodů nepodaří zános dokončit, je potřeba
opět poslat co nejrychleji SMS v tomto tvaru: obec, číslo sektoru a vaše
jméno na *************. Připomínám, že páteční dodávku
letáků musíte roznést do sobotního večera a v případě pondělní dodávky
letáků musíte roznést do středy do oběda, tzn 12:00h.

5. přivezeme-li vám víc druhů letáků doporučuji si je doma připravit tak
zvaným sendvičováním/zkom­pletováním, tzn. vložením všech druhů do
jednoho, protože je pak snažší manipulace při samotné distribuci.

6. Budou-li vám letáky přebývat, nechte je na místě, kde si je při
příštím závozu odveze řidič. Budou-li vám letáky chybět, pošlete odhad
množství na *********** v tomto tvaru: vaše jméno a
příjmení, čísla sektorů a přibližný počet letáků, které potřebujete.
Zprávu v tomto tvaru můžete poslat i na jeden z mailů uvedených níže.

7. když ve vašem sektoru budete potkávat tytéž letáky, ihned prosím
pošlete mail na některou z adres uvedených v této zprávě, případně
pošlete SMS

8. Až roznesete letáky vždy pošlete vždy zprávu
*********** informací
jestli vše proběhlo v pořádku a že je distribuce ve vašich sektorech
hotova. Nezapomeňte uvést vaše celé jméno a vaší adresu. Prosím
neposílejte na všechny tři maily (už jsme tu jednoho takového experta měli).

9, nezapomeňte poslat číslo svého účtu abychom měli kam poslat výplatu

V daný termín, přivezeme první zásilku letáků k vám domů. Dopravce
přijede někdy v rozmezí 12:00 – 20:00h – vím, že je to velmi dlouhé
rozpětí, ale to je zapříčiněno logistickým rozvrhem, který teď ještě
neznáme ****(nemusíte převzít pouze vy, ale kdokoli z rodiny, nebo soused,
nebo můžeme nechat na nějakém krytém místě, kvůli případným neduhům počasí).
Další závoz už situace bude snažší, protože většina
distributorů dává dopravci klíče od vchodu nebo kočárkárny a už u toho
být nemusí, ale u prvního závozu by bylo dobré aby jste byl/a (proto
jestli to s touto prací myslíte vážně, můžete si klíč pro dopravce
připravit a předat mu ho při tomto prvním závozu…).

K mapě: vždy se roznáší vše co je začerveněno včetně strany ulice, která lemuje sektor, to znamená,
že sektor je ukončen několika ulicemi, z kterých uděláte jen tu stranu, která je součástí vyčervenění (kdyby někdo nerozuměl, zavolejte).
Počítejte s tím, že první roznos bude trvat déle než všechny následující, protože každou práci je potřeba se naučit a je to i v
tomto případě. Po několika roznosech se dostanete na půlku toho prvního…
V případě páteční dodávky letáků musíte roznést letáky do sobotního večera a v případě pondělní dodávky letáků musíte roznést do středy do oběda, tzn 12:00h.
*Potom mi prosím zavolejte a probereme první roznos.

Další info ve zkratce:

  • Nevkládejte nikdy do schránek lidem, kteří mají uvedeno na schránce, že si reklamu nepřejí.
  • Bude-li dům zavřený, nebojte se zazvonit. Do domovního telefonu řekněte přibližně toto: dobrý den, distribuce letáků,

pustíte mě prosím do domu, děkuji, na shledanou (čím slušněji to řeknete, tím raději vám otevřou…).

  • Letáky se NEhází do firemních schránek a také schránek státních institucí

(policie, ministerstva, školy, atd.)

P.S. jména, tel. čísla či maily: *********

postcd

jednou jsem prováděl ranní rozvoz (na kole) novin. v zimně je to docela těžká práce, asi bych být tebou vyzkoušel. je to zkušenost

anonym

Říkáš „lehčí“ brigádu? Víš ty, co takové letáky váží?