Mia.F

Jaké živiny člověk potřebuje, aby nebyl podvyživený?

Vím, že člověk může být podvyživený, i když hodně jí a přijímá dostatek energie, ale jí špatná, nutričně nekompletní jídla.

Jaké všechny živiny člověk potřebuje? Vím, že by ve stravě měly být ve správném poměru zastoupené bílkoviny, sacharidy a tuky, také by tam měly být vitamíny, minerály a stopové prvky (A, B, C, D, E, vápník, hořčík, draslík, zinek, železo…). Jsou ještě nějaké živiny, které lidské tělo potřebuje, aby nebylo podvyživené? Nebo když si člověk ohlídá správný příjem výše zmíněného, nemusí se podvýživy bát?
Doplňuji:
Prosím, můžete být konkrétnější, jaké další?

Nejlepší odpověď
Drap

Kromě toho ještě i další. Jez hodně různorodou a pestrou stravu a o víc se nemusíš starat

Další odpovědi
pusinka50

Tak např. ještě:
sodík, fosfor, síra, chlor.
Stopovými prvky jsou například železo, fluor, jod, kobalt, měď, křemík, mangan, zinek, selen, a chrom.

Vynechej z jídelníčku smažená jídla včetně pomfritů a fast foodů jako je hamburger.
Dále vynechej uzeniny a bílé pečivo, jez celozrnné.
Jez i luštěniny.
Z masa krůtí a kuřecí maso je nejvhodnější, rybí maso je nejzdravější.
Používej panenský olivový olej, je vhodný i na smažení.
Jez 2 kousky ovoce a 40 dkg zeleniny denně.

briketka10

https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&new­window=1&tbo=d&­site=&source=hp&q=jak­%C3%A9+%C5%BE­iviny+t%C4%9Blo­+pot%C5%99ebu­je&oq=jak%C3%A9+%C5%BE­iviny+&gs_l=hp­.1.1.0j0i30.609104­.636806.0.640166­.17.13.1.3.3.0­.248.1626.1j11j1­.13.0...0.0..­.1c.1.3.hp.EZ­kpPHc5S84

ratava

O podvýživě se mluví tehdy, pokud má člověk stravu nedostatečnou na jakékoli živiny, které tělo potřebuje pro správný růst a schopnost bránit se infekcím. Není možné říci, že jednu živinu potřebujeme víc, než druhou. Každá má pro správnou funkci organismu svou úlohu a nedostatkem jedné a nadbytkem druhé její deficit nesmažete. Jednotlivé orgány v těle nejsou závislé vždy jen na jedné živině, ale na vzájemném poměru jednotlivých živin, které orgánu pomáhají zdravě fungovat. Kdyby některá živina nebyla pro život důležitá, už by to nebyla živina…

terry

Projdi si třeba toto, další najdeš na různých webwch či fórech o výživě.

http://sz.ordi­nace.cz/lekce_u­vod.php?lekce=5

GTA Andreas

Člověk není rostlina.
Někteří lidé jdou dokonce ještě dále. Domnívají se, že poznáním a pochopením některých chemických sloučenin v liáně již tuto rostlinu naprosto ovládli a vědí, jak ji používat. Aby si to zjednodušili, při přípravě nápoje ayahuasca vynechají to hlavní – liánu banisteriopsis (ayahuasca) a nahradí ji něčím jiným. Zdá se jim, že díky chemické podobnosti je totožné použít například Syrskou routu, keř z pouště, nebo ayahuascu, liánu z tropů. To může být ve výsledku nebezpečný hazard se zdravím

Více zde: http://www.vy­pravadoamazoni­e.cz/news/zaklad­ni-slozka-napoje-ayahuasca/
Doplňuji:
Kdybys dala člověka do čisté místnosti nebo do sklenice a tam ho pěstovala podle toho jakou chemii potřebuje, tak by brzo umřel. Protože třeba aby využil vápník, tak potřebuje tělesnou námahu. Když tam bude jenom ležet tak zeslábne a umře steskem. Proto ani nepotřebuje doplňky vitamínů, když si je tělo umí vyrobit samo. Člověk a jeho potřeby nejdou sepsat podle chemických vzorců. Člověk kromě vitamínu C potřebuje úrazy a infekce, běhat bosý po trávě, jinak z něj bude výstavní ležák. http://www.dfens-cz.com/view.php?cis­loclanku=2007082901

Reiki 3

Zdraví člověka není tak odvislé od živin, jako od toho jakou má genetiku po předcích. Člověk už při narození se projevuje v systémech částečně nefunkční a to se projevuje následně i v dalších možnostech vitaminy přijímat. To je jen a jen můj výsledek pátrání a léčení jako léčitelky.