Ryboun

Jaké zdravotní potíže může mít alkoholik?

Chci se zeptat, jaké zdravotní potíže může mít alkoholik? s jakými orgány může mít potíže a nebo jaké choroby těch orgánů? Třeba pokud bude pít denodenně a bude pít hodně litrů alkoholu

Nejlepší odpověď
Kepler

Vyjmenovat rizika by vydalo na dlouhý článek. Málokdo to ví, ale může způsobit i frakturu jater, pokud se norek rychle ohne v pase…

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Sakramentsky velký. Ale nedoporučují to zkoušet, lépe je si o tom něco přečíst. Odborných článků o této tematice existuje „ňěúrekom“. Ale pít alkohol přiměřeně a třeba dobré vínečko, nebo pivečko je dokonce zdravé! 😉

Drap

Cirhozu jater, vážné onemocnění sleziny, problémy s ledvinami a spoustu dalších věcí.

marci1

Alkoholik může trpět velmi vážnými zdravotní problémy. Dlouhodobé nadužívání alkoholu nepoškozuje jen játra, ale způsobuje i poškození dalších orgánů a orgánových systémů, mezi něž patří například mozek a periferní nervy, srdce a dokonce pití ovlivňuje i vznik některých druhů rakovin. ☹
Podrobněji ve zdroji: http://www.al­koholik.cz/za­vislost/psychi­ka_a_telo/telo_a_al­kohol_jak_puso­bi_alkohol_na_or­gany_a_mozek.html