Avatar uživatele
zjentek

Jaké zdravotní dopady na celkový vývoj organismu člověka může mít celoživotní pití jednoho druhu sirupu, neboli „šťávy“?

Otázka je šitá na mne. Chutná mi domácí bezinkový sirup vlastní výroby a prakticky už se mi stal drogou- čistou vodu bez něj už ani nepozřu. Většinu času jsem doma a když mám žízeň, těším se na svů sirup jak malé děcko, i když ho piju už asi 15let. Když někam jdu, beru si do lahvičky, abych se v cizím prostředí vůbec napil (voda mi přestala jet). Když jdu ven a není přístup k vodě, beru si pár litrů sirupu do flašky. Nic jiného k pití nekupuji. Minerálky plněný do PET jsou pro mne španělská ves- má voda je výborně mineralizovaná.
Myslím, že v tomhle směru u mě do smrti už k žádným změnám nedojde, alespoň si změny neumím představit. Zkrátka je to věc, v který mám pravidelnost- kéž bych to mohl říct o celý životasprávě ..ale zpět k sirupu- dávám si jej do tý vody tak akorát, spíše sladší, než dia. Jak jsem řekl, jiného už nepiji nic ..ale no tak sem tam si dám kafe a sem tam nějaký čaje, opět domácí výroby, ty spíše k večeru, podle atmosféry a ročního období. Chlast je mi cizí úplně, stejně jako mléko. Někdy vypiju třeba kefír nebo tak, ale tohle já považuju za jídlo, ne za pití.
A teď by mě zajímalo, jaký „tohle“ může mít „na mne“ dopady. Jestli více pozitivní a nebo naopak negativní. Vím, že někdo pije třeba jenom slad a chmel, tedy pivo, nic jinýho a dopady to na něj má a všichni je známe, jenže neporozumění účinkům je většinou v interperaci kladu a záporu, pánč dotyčnej většinou zarytě tvrdí, že pití úplně čistý vody má negat. dopad na psychiku člověka a občané mimo hospodu jsou tudíž jacísi exoti. Budiž, ale mě zajímá právě pití sirupu z květů bezu (aby bylo jasno- bezinkama myslím květ)a byl bych rád, kdybyste se vyjádřili v názoru, co si o tom myslíte. Nebo ještě lépe- byl bych mnohem radši, kdybyste vyjádřili názor, co si myslíte o celoživotním pití jakýhokoliv domácího sirupu bez možnosti pít čistou vodu (třeba malinovýho, pomerančovýho a nebo také zázvorovýho),abych si mohl posoudit, jestli právě bezinky se nějak nelišej v porovnání s jinejma sirupama ..ale tohle už je asi hodně náročný, takže budu vděčnej i za názory čistě jenom na ty „dlouhodobý bezinky“ a předem dík za seriozní odpovědi. Zteř, zjentek.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? da ny, Agneta, gecco před 3110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Vezmu to od konce – bezový sirup (z květů) je i můj nejoblíbenější – piju ho často (i když piva celkově vypiju asi víc) a žádné neblahé změny nepozoruju.
😉
Pokud ti nevadí (myslím zdravotně) množství cukru, který vypiješ, neviděl bych v bezovém sirupu žádnou hrozbu pro organismus – a ani žádné omezení…
Klidně si dej…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

„ Před heřmánkem smekni a před bezem klekni “ .

Asi jen ty nejlepší :D Jistě neublíží.
Domácí je domácí ;) Proložte, když jste takový šikula a máte „zdroj“ i s výrobou a pitím sirupu z plodů.
Kombinace šťáva x voda je celkem ideální i ke každodenní konzumaci
/to u čaje, např. také hlavně šípkového, k celoročnímu, každodennímu pití se říci nedá/.
„Bezinky mají léčivé účinky, ale nejezte je syrové“
Květ je potopudný i močopudný…
http://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/be­zinky-maji-lecive-ucinky-ale-nejezte-je-sy
Více zde: http://www.pri­rodnienergie.e­u/bylinky/pou­ziti-bylinek/bezinka/
"Za čerstva je nezobejte!“
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/bezinky/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

A já si to myslel,že něco podobnýho chlastáš,to jsem se nemusel teda divit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek