zjentek

Jaké zdravotní dopady na celkový vývoj organismu člověka může mít celoživotní pití jednoho druhu sirupu, neboli „šťávy“?

Otázka je šitá na mne. Chutná mi domácí bezinkový sirup vlastní výroby a prakticky už se mi stal drogou- čistou vodu bez něj už ani nepozřu. Většinu času jsem doma a když mám žízeň, těším se na svů sirup jak malé děcko, i když ho piju už asi 15let. Když někam jdu, beru si do lahvičky, abych se v cizím prostředí vůbec napil (voda mi přestala jet). Když jdu ven a není přístup k vodě, beru si pár litrů sirupu do flašky. Nic jiného k pití nekupuji. Minerálky plněný do PET jsou pro mne španělská ves- má voda je výborně mineralizovaná.
Myslím, že v tomhle směru u mě do smrti už k žádným změnám nedojde, alespoň si změny neumím představit. Zkrátka je to věc, v který mám pravidelnost- kéž bych to mohl říct o celý životasprávě ..ale zpět k sirupu- dávám si jej do tý vody tak akorát, spíše sladší, než dia. Jak jsem řekl, jiného už nepiji nic ..ale no tak sem tam si dám kafe a sem tam nějaký čaje, opět domácí výroby, ty spíše k večeru, podle atmosféry a ročního období. Chlast je mi cizí úplně, stejně jako mléko. Někdy vypiju třeba kefír nebo tak, ale tohle já považuju za jídlo, ne za pití.
A teď by mě zajímalo, jaký „tohle“ může mít „na mne“ dopady. Jestli více pozitivní a nebo naopak negativní. Vím, že někdo pije třeba jenom slad a chmel, tedy pivo, nic jinýho a dopady to na něj má a všichni je známe, jenže neporozumění účinkům je většinou v interperaci kladu a záporu, pánč dotyčnej většinou zarytě tvrdí, že pití úplně čistý vody má negat. dopad na psychiku člověka a občané mimo hospodu jsou tudíž jacísi exoti. Budiž, ale mě zajímá právě pití sirupu z květů bezu (aby bylo jasno- bezinkama myslím květ)a byl bych rád, kdybyste se vyjádřili v názoru, co si o tom myslíte. Nebo ještě lépe- byl bych mnohem radši, kdybyste vyjádřili názor, co si myslíte o celoživotním pití jakýhokoliv domácího sirupu bez možnosti pít čistou vodu (třeba malinovýho, pomerančovýho a nebo také zázvorovýho),abych si mohl posoudit, jestli právě bezinky se nějak nelišej v porovnání s jinejma sirupama ..ale tohle už je asi hodně náročný, takže budu vděčnej i za názory čistě jenom na ty „dlouhodobý bezinky“ a předem dík za seriozní odpovědi. Zteř, zjentek.

Nejlepší odpověď
gecco

Vezmu to od konce – bezový sirup (z květů) je i můj nejoblíbenější – piju ho často (i když piva celkově vypiju asi víc) a žádné neblahé změny nepozoruju.
😉
Pokud ti nevadí (myslím zdravotně) množství cukru, který vypiješ, neviděl bych v bezovém sirupu žádnou hrozbu pro organismus – a ani žádné omezení…
Klidně si dej…
😉

Další odpovědi
da ny

„ Před heřmánkem smekni a před bezem klekni “ .

Asi jen ty nejlepší :D Jistě neublíží.
Domácí je domácí ;) Proložte, když jste takový šikula a máte „zdroj“ i s výrobou a pitím sirupu z plodů.
Kombinace šťáva x voda je celkem ideální i ke každodenní konzumaci
/to u čaje, např. také hlavně šípkového, k celoročnímu, každodennímu pití se říci nedá/.
„Bezinky mají léčivé účinky, ale nejezte je syrové“
Květ je potopudný i močopudný…
http://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/be­zinky-maji-lecive-ucinky-ale-nejezte-je-sy
Více zde: http://www.pri­rodnienergie.e­u/bylinky/pou­ziti-bylinek/bezinka/
"Za čerstva je nezobejte!“
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/bezinky/

anonym

A já si to myslel,že něco podobnýho chlastáš,to jsem se nemusel teda divit.