HonzikPernik

Jaké ZDRAVÉ sladké potraviny jíst?

Dozvěděl jsem se, že ve většině jsou vždy chemické emulgátory vůči zdraví nezdravé a člověk z nich může mít nevolnosti a také umřít. Ale mlsat je duležitý děkuji

Odpovědi
Andrej99

Zkus sušené ovoce ;) meruňky atd..

www

I nadměrné mlsání sladkostí je vyloženě nezdravé!
Vše, co se dnes v obchodní síti prodává, musí být důsledně kontrolováno a neotrávíš se z ničeho, ani z těch Eček 😁
Doplňuji:
Tedy tip: čerstvé ovoce, sušené rovněž (ovšem nedoslazované), sladká zelenina, med, ap.

lucie1312

Přesně ovoce sušené i nesušené,třeba jahody 🙂

pusinka50

Můžeš denně „štáflíček“ čokolády, čili jeden „řádek“, kde je kakao zastoupeno minimálně ze 70%

ratava

No- mně přijde, že vše (jídlo),co je snězeno s chutí, ale s opravdovou a v rozumné míře, nemůže člověku nikdy uškodit. Tak jestli se sladkým vyloženě „netláskáte“, tak zahřešit si občas čímkoliv je asi (podle mě) lepší, než se trápit myšlenkou, že to a to jíst nemůžu, protože to obsahuje to a ono…
A to, že jsou ve většině sladkých pokrmů emulgátory- není emulgátor, jako emulgátor… Možná byste se divil, co v jiných, zdánlivě zdravých potravinách, jíte…

ivzez

Mám-li chuť na sladké,
dám si většinou pár hrozinek.

Ales Pavouk

Sušené ovoce je skvělé a taky jsou dobré topinambury máčené v čokoládě 🙂 Objednáváme si je s manželkou z https://www.di­atop.cz/ a skoro nikdy nevydrží do druhého dne 😁 . Příště toho musíme objednat víc, aby nám vydržely alespoň na pár dní 😁 .