Jaké zaměstnání bych mohla vykonávat, pokud bych měla vystudovanou teologickou fakultu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

farar ale ak sa clovek posnazi tak to dotiahne aj na papeza :D

Další odpovědi:

Zlatý

Celá řada studentů "cosi" vystuduje a pak se teprve ptá, jak se s tím může uplatnit. Pak se stává, že automechanik dělá kuchaře apod., v horším případě místo do práce chodí na pracák.
Tys to alespoň trochu udělala správně. Ale úplně správně by bylo říct, co tě láká oborově, alespoň v hrubých rysech a pak se ptát, jakou školu pro to vystudovat.

180 000 studentů v oblasti sociálních věd v roce 2012. Tak snad tesař?

Zlatý

Většina absolventů TF se rozhoduje pro práci duchovního a v ČR najde vždy uplatnění.Dále může učit náboženství, dějiny, filosofii, etiku, zabývat se biblistikou, dějinami náboženství, psychoterapií apod.

Zlatý

Dobrá volba:-) Pamatuji si, že ti, kteří studovali souběžně dvě fakulty, si často vybírali kombinaci teologie - práva. To, aby potom mohli loupit - pardon- vybírat odpustky - legálněji a zgruntu.
Pardon, je to můj názor, ale mám fláterníky zafixované spíš jako nemakačenka. Ani objektivní psycholog, ani nezaujatý filosof, rukama něco dělat - tak to už vůbec ne, a když není zbytí, tak najednou se za vším stojí Ježíš. Něco provedeš a místo trestu se pomodlíš...
Takže vhodná volba po vystudování této fakulty - charitativní organizace, vlastní projekty s nějak postiženými lidmi, dětmi, vstřícnost k cikánům, amnestovaným apod. Zkrátka holírna a zašívárna. Ovšem ve stylu vymývání mozku pánem Bohem.

Pozor! Iluze ani zájem ti neberu ani neupírám, je to jen MŮJ názor a moje osobní zkušenost s těmito vypečenci, z nichž většina se na školu tohoto typu "chystá" právě a pouze z tohoto zištného důvodu. Být farářem je dnes docela lukrativní "zaměstnání". Dotace odevšad, povolání víceméně vážené - ač pokrytecky (ale kdo si troufne na hodného a slušného faráře, který "to myslí s lidmi dobře"), možnost mediální prezentace...

Pokročilý

Můžeš též zkusit uplatnění v politice (zastupitel, poslanec, atp.), podívej třeba na ThDr. Kateřinu Klasnovou.

Zdroj: http://www.nasipolitici.cz/cs/ politik/608-katerina-klasnova

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.