Pokročilý

Jaké zákusky máte rádi a které jsou dle vás nejlepší?

Jistojistě jste si každý, když vás tzv. chytne mlsná, zašli do cukrárny. Tak mě zajímá ze široké nabídky zákusků, které jsou vaše oblíbené nebo si myslíte, že jsou nejlepší. Můžete i přihodit tipy na dle vás cukrárny ve vašem městě :D Já třeba nikdy neodolám likérovým špičkám a indiánkům, jen nesmí bejt vyloženě přeslazené :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejlepší sladkosti jsou propasírované přes prase, takže třeba steak, pečeně, jelítko či jitrnička, klobása, tlačenka...
;-))

Další odpovědi:

Zlatý

Větrník, laskonka a harlekýn.

větrník, laskonka, pařížská kostka, věnečky, medovník. když dort, tak z ovocného světozoru

Zlatý

Raději mám maso, ale kdybych si už měla vybrat, tak nějaký ovocný a ne moc sladký. :-))

Zlatý

Žádné- od pádu komunismu už zákusky nejsou zákusky, o punčovém řezu nemluvě, z toho jste se mohli na schůzi KSČ KLIDNĚ OŽRAT! A ne jak dnes, fuj!

Na dorty nejsem,ani do cukrárny nechodím,ale jako malej kluk jsem měl rád marokánky.

Zlatý

Můžu jen málo sladké, jeden z nich mají
v Globusu vypadá, jako dlouhý věneček
je plněný nesladkým krémem, když tam
jdu nakupovat beru si hned dva - tři :)

Ale dříve po koňakových špičkách, bílých
indoších, punčových a kokosových řezech,
když jsem jedla sladké jsem se mohla taky
tlouct.

Bronzový

V cukrárnách mi již dlouho zákusky NEchitnají.
Je to samý umělý tuk, želatina a náhražky.
Místo Rumu, Amaretta, Brandy, vaječného koňaku a citronů jen samá tresť.:(
Ve špičkách se poslední dobou někde na dně u piškotu dočkám žlutého hnusíku = nápně, "punčáky" jsou nechutné i plesnivé...
Dorty s potahovou hmotou a marcipánem jsou nechutně sladké.
Indiánky šlehačkové dorty včetně Sachru mi nikdy nechutnaly (ani ve Vídni).

Sušenky a čokoláda na nich je v současnosti přeslazené a divné nic...

Takže opět doma pečeme a vyrábíme poctivé domácí zákusky, dorty (s odlehčeným krémem, ale z másla, žádný tuk a hera), buchty, koláče i zdravější a odlehčené varianty sladkostí (lívance s ovesnou moukou, bez cukru, s ovocnými sirupy, medem apod.), palačinky - ty jedině s rumem, chlazené ovocné dorty a poháry se zakysanou smetanou.
Pak nám chutná!!!
Vyjímečně ulítnu při posezení v kavárně na medovníku nebo vanilkové zmrzlině s horkými malinami (2x v roce stačí).
Bez sladkostí z bílého jedu si svůj život umím představit, bez masa ne :-)

Zlatý

Můžu mít i přeslazené. Takových je spousta. Špičky, indiánky, kornouty, laskonky, větrníky a spousta dalších. Pokud to zjednoduším, tak téměř vše sladké mě chutná.

Bronzový

tiramisu, ovocné košíčky

Bronzový

dort Royal (bílý)
http://www.gelateria-piazza.cz /…

a Marlenka

Bronzový

do cukrárne už nechodím....pečiem doma/kupujem vonku

zo sladkého mám najradšej piškótové veci (roláda s džemom, ježe, buchta s ovocím a pudingom, punčák - slovenský, nie rakúsky)

Zlatý

Jsem domácí ochutnávač všeho, co manželka upeče a že toho peče! Od kremrole až po harlekýna, prostě zákusky a cukroví a dorty všeho druhu.

to já za žádných okolností nemůžu odolat "Bramboře" nebo větrníku :3
Dobrá cukrárna byla v Brně Bohunicích "u mlsné kočky" tak jsem vždy chodila ráda,ale jen do doby pokud to tam vedl původní majitel :) Ted už to není ono :)
Sakra ze všech těch vyjmenovaných sladkých jsem na ně dostala chut :D

Zlatý

Čokoládové - kefírovou buchtu, pařížský dort, ba i vámi jmenované likérové špičky...
U nás byla vyhlášená cukrárna a kavárna Promenáda, dlouho jsme tam nebyl, od té doby rozšířili sortiment, tak snad se kvalita nezměnila. Ovšem bezkonkureční a dnes nejoblíbenější je Up Máj Trutnov http://www.uptu.cz/ (podnik Up u nás již koupil více pohostinských zařízení, tak se to musí takhle rozlišit) - chodím tam jak pro zákusky, tak i pro jejich vlastnoruční chleba.

Pokročilý

Když vidím ty ceny, hned mě přejde chuť. V dětství jsem milovala kokosové dorty nebo rolády a ovocné košičky. V pozdějším věku, když už mám takovou slinu, že se mi to až dostane do snů, tak sním o větrnících. Ten karamelový krém je prostě boží.

Diskuze k otázce

Zlatý

briketka10

Proč mám, tak blbý oči v poslední větě zase překlep :
Když jsem jedla sladké jsem se mohla taky tlouct. Má
být utlouct, žejo :)

Zlatý

gecco

;-))

Stříbrný

Kepler

gecco: jaj, už jsem se bál, že napíšeš kejdu :-)

anonym

Tazatel se ptal na zákusky a né na vepřové hody!!!!!

Stříbrný

Kepler

No a co, jám mašíkovy výrobky taky za nejlepší zákusky!

Zlatý

gecco

Prase má vysokou výtěžnost, ale něco se přecejen přímo nespotřebovává...
;-)))

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.