Jaké základní věci by lidé měli umět?

Co myslíte? Jsou tady různé obory, různé věci. Za mě třeba by měli lidé vědět hodně o místu nebo státu, kde žijí. Pak si myslím, že by měli umět o historii atd. Co vy?

Nejlepší odpověď
iceT

Číst,psát,počítat a srozumitelně se vyjadřovat.

Další odpovědi
arygnoc

základné „vedomosti občana“ sa menia vzhľadom na geografiu, štátne zriadenie a dobu.

niekde je potrebná pre prežitie znalosť „svätých“ textov (islamský štát), niekde stačí poznať iba zákony na sociálne dávky (európa všeobecne).

je najmä otázkou vzdelania a výchovy, čo je dôležité, nevzdelaného kriminálnika nejaká história alebo etika zaujímať nebude, náboženský vychovávaný človek je ochotný pre vieru zakaźajuzúcu zabíjať i vraždiť, američania vedia prd o zemepise (i vlastnom) – no toho by bolo.

všeobecne sú dôležité znalosti na prežitie v tom ktorom prostredí, a to bez ohľadu na dobu, postavenie, vzdelanie a geografickú polohu.
však sa to uvidí, keď sa „elektrická civilizácia“ dostane do kolapsu – vedomosti programátora budú na nič, ale vedieť založiť oheň bez zápalok bude vedomosť k nezaplateniu.

;-Q

ten který je

Základní hygienické návyky a slušné chování.

marci1

Samozřejmě o místě kde žijí, o našem státu, jeho historii by měli vědět co nejvíce. Podle mě by se hlavně lidé měli mít rádi, být k sobě vstřícní, pomáhat si a hlavně spolu komunikovat. Pak se doví věci, které nevěděli. 🙂

ReHu

Umět nebo znát?
Měli by umět se o sebe v dospělosti postarat a nespoléhat na stát, společnost či příbuzné nebo známé. Až na řídké výjimky to lze.
Měli by se také umět chovat jako homo sapiens.

zjentek

kulturně si uklidit a kulturně se najíst ..a to nejen v soukromí, ale hlavně na veřejnosti!!!
Doplňuji:
..protože já když vidím dámy kulturně upravené a s kulturním výrazem ve tváři, jak maj venku při chůzi ty svý kulturní pysky vbořený do nějakýho fest f ůdu, tak je mně na zvracení

Dane

Všeobecný přehled je sice důležitý. V poslední době je však kladený důraz především na rozvoj algoritmického myšlení, díky němuž dovedeme zpracovávat informace a řešit danou problematiku. Rámcový vzdělávací program (RVP) uvádí kromě kompetence k řešení problémů ještě k. k učení, k. komunikativní, k. sociální a personální a k. občanské a pracovní.

Terézina

Jíst, spát a nic nedělat ;)