Jaké základní věci by lidé měli umět?

Co myslíte? Jsou tady různé obory, různé věci. Za mě třeba by měli lidé vědět hodně o místu nebo státu, kde žijí. Pak si myslím, že by měli umět o historii atd. Co vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Číst,psát,počítat a srozumitelně se vyjadřovat.

Další odpovědi:

Zlatý

základné "vedomosti občana" sa menia vzhľadom na geografiu, štátne zriadenie a dobu.

niekde je potrebná pre prežitie znalosť "svätých" textov (islamský štát), niekde stačí poznať iba zákony na sociálne dávky (európa všeobecne).

je najmä otázkou vzdelania a výchovy, čo je dôležité, nevzdelaného kriminálnika nejaká história alebo etika zaujímať nebude, náboženský vychovávaný človek je ochotný pre vieru zakaźajuzúcu zabíjať i vraždiť, američania vedia prd o zemepise (i vlastnom) - no toho by bolo.

všeobecne sú dôležité znalosti na prežitie v tom ktorom prostredí, a to bez ohľadu na dobu, postavenie, vzdelanie a geografickú polohu.
však sa to uvidí, keď sa "elektrická civilizácia" dostane do kolapsu - vedomosti programátora budú na nič, ale vedieť založiť oheň bez zápalok bude vedomosť k nezaplateniu.

;-Q

Zlatý

Základní hygienické návyky a slušné chování.

Zlatý

Samozřejmě o místě kde žijí, o našem státu, jeho historii by měli vědět co nejvíce. Podle mě by se hlavně lidé měli mít rádi, být k sobě vstřícní, pomáhat si a hlavně spolu komunikovat. Pak se doví věci, které nevěděli. :-))

Zlatý

Umět nebo znát?
Měli by umět se o sebe v dospělosti postarat a nespoléhat na stát, společnost či příbuzné nebo známé. Až na řídké výjimky to lze.
Měli by se také umět chovat jako homo sapiens.

Zlatý

kulturně si uklidit a kulturně se najíst ..a to nejen v soukromí, ale hlavně na veřejnosti!!!
Doplňuji:
..protože já když vidím dámy kulturně upravené a s kulturním výrazem ve tváři, jak maj venku při chůzi ty svý kulturní pysky vbořený do nějakýho fest f ůdu, tak je mně na zvracení

Pokročilý

Všeobecný přehled je sice důležitý. V poslední době je však kladený důraz především na rozvoj algoritmického myšlení, díky němuž dovedeme zpracovávat informace a řešit danou problematiku. Rámcový vzdělávací program (RVP) uvádí kromě kompetence k řešení problémů ještě k. k učení, k. komunikativní, k. sociální a personální a k. občanské a pracovní.

Jíst, spát a nic nedělat ;)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.