Kilián

Jaké zajímavé ekonomické téma byste si vybrali pro prezentaci v AJ?

Prezentace má být na hodinu AJ, má být zhruba 8minutová na nějaké zajímavé ekonomické téma. Témat je však mnoho a já si nějak nedokážu vybrat. Co byste zvolili vy? Děkuji za odpovědi.

Prezentace je pro studenty VŠ, ale vhodné a hlavně zajímavé téma je pro mě složité vybrat.

Nejlepší odpověď
ivzez

Téma vyberte podle toho, komu je prezentace určena.
Jiné téma bude zajímat důchodce, jiné studenty,
něco jiného bude zajímat Angličany, občany USA zase něco jiného.

Zvolte si nějakou skupinu a pro tu vyberte vhodné téma.

Další odpovědi
gecco

Myslím, že prezentaci bys měl dělat pro kolegy – takže jejich zájem a úroveň odbornosti snad odhadneš, ne? Stejnětak bys měl odhadnout svou erudovanost…
😉
Např. pro mne by bylo zajímavým tématem zhodnocení a predikce ´chování´ akcií VW v kontextu současného ´průšvihu´ a jeho vliv na automobilový průmysl obecně…
Nebo – pokud se chceš zaměřit spíše na analýzu známých informací – co třeba bitcoin? – konstrukce, jeho vliv na ekonomiku a společnost (a opačně)…
😉