Jaké zabezpečení musí vytvořit zaměstnavatel,aby mohl žádat sepsání hmot.odpovědnosti zaměstnancem?

V kanceláři mám pouze obyčejný uzamykatelný šuplík a denně v něm mám hotovost kolem 50 tis. od zákazníků. Peníze zde nezůstávají sice přes noc,odnáším je do banky,ale i tak,mohu žádat od zaměstnavatele přiměřený malý trezor případně podepsat hmotnou odpovědnost max. do částky 5 000,–Kč pokud nezajistí přiměřené zabezpečení?

Nejlepší odpověď
Drap

Na toto zřej,ě neexistuje závazný právní předpis. Záleží na interních zvyklostech firmy.

Další odpovědi
Syd

Michal Kole: nechci bejt za hnidopicha 😁, ale určitě byste rád věděl, že slovo presunkce neexistuje

ARIS

Pokusit se domluvit se šéfem – příruční trezorek není až tak drahý.
A asi bych si zjistil zda se proti maléru v podobě ztráty financí mohu nějak pojistit.

Michal Kole

Pro zaměstnance je hmotná odpovědnost dost nevýhodná (dokonce se to takto ani přesně právně nejmenuje), protože platí presunkce VINY.

A domáhat se toho u soudu je dost problematické, protože o dost věcí (zabezepečení) je mlčenlivost.