Jakub

Jaké vzělání musí mít projektant

Kdo se může stát projektantem, za jakých podmínek dostane k tomu oprávnění a od koho.
Doplňuji:
Jaké vzdělání musí mít projektant pro návrh kořenové čističky.

Nejlepší odpověď
quentos

jak tak koukám po inzerátech firem hledajících projektanty, většinou jim stačí SŠ vzdělání (někdy dokonce i jen vyučení) v oboru elektro. Ideální je samozřejmě VŠ – inženýr elektrotechniky nebo architektury. Oprávnění vydává obvykle živnostenský úřad (živnostenský list) na základě předložení dokladu o absolvování příslušného vzdělání.

Další odpovědi
cukrar

Klidně i VŠ automobilní, když chcete třeba projektovat pásové dopravníky.
Co hodláte projektovat?
Vzdělání musíte mít podle zaměstnavatele, co si přeje.