Jojomi

Jaké vzdělání má Temperance Brennan?

Miluji seriál Sběratelé kostí. Moje nejoblíbenější je fiktivní postava Temperance Brennan. Jaké vzdělání má mít soudní antropolog a jaké vzdělání nebo dosažené výsledky musí mít lidé v Jeffersonově institutu v Washigtoně?

Nejlepší odpověď
annas

Jak je to u nás?

Rozdíl mezi patollogií a soudní (forenzní antropologii).

Soudní lékařství (též soudní patologie nebo forenzní patologie) je lékařský obor podílející se na preventivní péči, především zjišťováním příčin náhlých a neočekávaných úmrtí, vypracováváním zdravotních posudků a některými dalšími činnostmi. Jde o obor na pomezí mezi medicínou a právem.

Vzdělání atd. v odkazu

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­dn%C3%AD_l%C3%A9ka%C5%99­stv%C3%AD

Forenzní antropologie
Forenzní (z lat. forensis, soudní, od forum, veřejné prostranství, kde se konaly soudy) znamená soudní a obvykle označuje postupy a vědy, související s vyšetřováním a soudním dokazováním, zejména v trestních záležitostech.

Forenzní vědy
Daktyloskopie je metoda určování identity pomocí otisků prstů.

  • Forenzní antropologie se zabývá zejména identifikací koster, lebek a chrupu.
  • Forenzní balistika se snaží identifikovat zbraň, hlavně pomocí stop na projektilu.
  • Forenzní chemie identifikuje různé látky, například jedy.
  • Forenzní medicína čili soudní lékařství se snaží stanovit čas a příčiny smrti nebo poškození.
  • Forenzní psychologie posuzuje psychologii podezřelých osob.
  • Forenzní genetika identifikuje osoby či stopy z místa činu na základě analýzy DNA.

Kromě toho se pro kriminalistické účely aplikují i různé další vědy podle povahy problému.

více v odkazu

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fo­renzn%C3%AD_v%C­4%9Bdy

Jak je to v USA?
Americká soudníí antropologie = forenzní antropologie je aplikace vědy o fyzické nebo biologické antropologii k soudnímu procesu. Význam slova forenzní shodný s češtinou.

Smyšlené a non-fikční televizní pořady seznámily veřejnost s různými aspekty forenzní antropologie a u mnoha mnoho studentů vzbudily zájem zájem o forenzní antropologie . Chcete-li být soudním antropologem, potřebujete magisterský titul nebo doktorát z fyzikální nebo biologické antropologii, která obvykle trvá od šesti do deseti let .. Existuje jen velmi málo příležitostí pro osoby s bakalářským titulem prp praxi praxe forenzního antropologa. . Většina soudních antropologů je zaměstnáni buď v akademických nebo výkumných institucích konzultuje případy, v případě potřeby. . Ostatní jsou zaměstnáni v kancelářích patologa a policie. l. Občas pracucjí pro non-vládní organizace jako součást týmů zkoumajících masové hroby. při válečných zločinech. Relativně málo lidí praktikovat forenzní antropologii na plný úvazek.

Kde se vzdělání dá získat , najdete v odkazu

http://www.the­abfa.org/forstu­dents.html

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.theabfa.org/for­students.html&prev=/­search%3Fq%3DA­merican%2Bforen­sic%2Banthropo­logist%2Band%2Be­ducation%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DhDU%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

OJeffersonově institutu viz odkaz

ranslate.google­.cz/translate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Washin­gton_%2526_Jef­ferson_College&prev=/se­arch%3Fq%3Dedu­cation%2Bteacher­s%2Bin%2Bthe%2BJef­ferson%2BInsti­tute%2Bin%2BWa­shington%253F%26­client%3Dfire­fox-a%26hs%3DSWU%­26sa%3DX%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs%26biw%3D948%26­bih%3D674

--

http://www.wjmi­.org/
Doplňuji:
Nahoře částečně upravený anglický překlad.

Odkaz se nepovedl, takže opravuji. Jsou zde uvedená i jména a tituly přednášejicích.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.wjmi.org/index­.php/calendar&prev=/se­arch%3Fq%3Dhtt­p://www.wjmi.or­g/%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DUaV%26rls%3Dor­g.mozilla:cs:of­ficial%26chan­nel%3Drcs%26biw%3D939%26­bih%3D674

jinak diskuze

Další odpovědi
led

MUDr.Temperance Brennan,
ak ten seriál tak miľujete, nemohli ste si nevšimnúť používané oslovenie: paní doktorko…

magorvkleci

Já hlavně myslím, že americký antropolog se do češtiny slušně přeloží jako anatom nebo soudní lékař nebo patolog, protože slovo antropolog se u nás používá často pro takzvanou kulturní antropologii (což je spíše sociální fenomén nežli věda nebo dokonce práce)…

…takže lékařská fakulta, možná biomedicínské inženýrství na technice.
Doplňuji:
Jinak ten Jeffersonův institut v seriálu je taky fiktivní, ale to asi víš.

led

Jojomi,
pokiaľ ma pamäť neklame v ktoromsi diele aj spomínali jej vzdelanie a školy. Ale kde a kedy, to už odo mňa nechcite, nevidela som všetky diely.

magorvkleci

vlastně ta paní, co to píše, to píše podle sebe, žejo: taxtačí se podívat na vzdělání Kathy Reichs na wiki – i když srovnávat její filosofickou fakultu na NWU a jakoukoli fildu u nás prostě nejde