pizlicka

Jaké vytápění zvolit do domečku?

rekonstruuji domeček,zatím to bude 2 plus kk,nekdy v budoucnu i podkrovi.koupila jsem krbova kamna s vyměnikem,ra­diatory koupim,aby rozvaděli teplo.ALE- přemyšlim nad druhou alternativou,kdyz budu nemocna a nebudu mit silu štípat dřevo.premyslela jsem nad elektrokotlem­.plynovou pripojku mam před domem nezapojenou,takže plyn nee.nebo.....­......jaká jiná volba by byla ekonomická?? děkuju moc,za vaše názory a zkušenosti.

Nejlepší odpověď
mosoj

Cenově to vychází zhruba stejně.
Pořizovací náklady budou ve prospěch elektrokotle. Zejména když jsem se nyní dočetl, že ty paka z Bruselu zakázali prodej nekondenzačních plynových kotlů !!!! To znamená podstatně vyšší pořizovací náklady. Pro někoho naprosto zbytečné.

Další odpovědi
cukrar

Jednoduchý dotaz, odpověď velice složitá, a bez podrobností a množství informací od Vás je neodpověditelná.

veselator1

Jo tak toto je téma, které jsme letos také byli nuceni řešit. Ono s těmi cenami plynu to prostě dál jinak nešlo. Nakonec jsem naznal, že v našem případě mají největší smysl tepelná čerpadla, tak jsem jedno pořídil od https://master­therm.cz/tepel­ne-cerpadlo/ Musím říct, že zatím jsem s tím spokojený. Hlavně že už netopíme plynem.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.