Avatar uživatele
pizlicka

Jaké vytápění zvolit do domečku?

rekonstruuji domeček,zatím to bude 2 plus kk,nekdy v budoucnu i podkrovi.koupila jsem krbova kamna s vyměnikem,ra­diatory koupim,aby rozvaděli teplo.ALE- přemyšlim nad druhou alternativou,kdyz budu nemocna a nebudu mit silu štípat dřevo.premyslela jsem nad elektrokotlem­.plynovou pripojku mam před domem nezapojenou,takže plyn nee.nebo.....­......jaká jiná volba by byla ekonomická?? děkuju moc,za vaše názory a zkušenosti.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3129 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Cenově to vychází zhruba stejně.
Pořizovací náklady budou ve prospěch elektrokotle. Zejména když jsem se nyní dočetl, že ty paka z Bruselu zakázali prodej nekondenzačních plynových kotlů !!!! To znamená podstatně vyšší pořizovací náklady. Pro někoho naprosto zbytečné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Jednoduchý dotaz, odpověď velice složitá, a bez podrobností a množství informací od Vás je neodpověditelná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
veselator1

Jo tak toto je téma, které jsme letos také byli nuceni řešit. Ono s těmi cenami plynu to prostě dál jinak nešlo. Nakonec jsem naznal, že v našem případě mají největší smysl tepelná čerpadla, tak jsem jedno pořídil od https://master­therm.cz/tepel­ne-cerpadlo/ Musím říct, že zatím jsem s tím spokojený. Hlavně že už netopíme plynem.

Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2203 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek