Válek Petr

Jaké výmluvy použít na ÚP, když nepotřebujete pracovat ?

Lamalam: Když se odhlasím, tak se stane co ?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Když nepotřebuješ pracovat, tak proč jsi v evidenci ÚP? Směle se můžeš odhlásit a žádné výmluvy nebudeš potřebovat.

Když se odhlásíš, tak se nestane vůbec nic. Budeš si muset sám platit zdrav. pojištění a dobrovolně si můžeš platit sociální.

Další odpovědi
gecco

Proč by ses měl vymlouvat??
Prostě se odhlaš, začni si platit zdravotní pojištění – a klidně si užívej svobody rentiéra – třeba na Kajmanech…
😉

ivzez

Evidence na ÚP není pro nikoho povinná, jestli
práci nepotřebujete, je zbytečné se registrovat.

Povinné zdravotní pojištění v roce 2016 činí 1.337 Kč měsíčně.

Lamalam zaměňuje sociální pojištění s důchodovým,
sociální pojištění si nikdo nemůže hradit dobrovolně.

Válek Petr

Takže pokud správně chápu – z ÚP se dobrovolně odhlásit mohu, ale povinně musím hradit pouze zdravotní pojištění ?

Lamalam

Ano, chápeš to správně.

Válek Petr

Zajímavé. Takže budu nezaměstnaný, který si sám hradí zdravotní pojištění ? Opravdu to tak funguje ? : )

Lamalam

Pokud nejsi v evidenci, tak nejsi nezaměstnaný. Můžeš být třeba rentiér nebo muž v domácnosti. Takhle to má řada mých kamarádek, které živí manžel nebo milenec.

Válek Petr

Dobře, ale nebude se např. finanční úřad zajímat, kde beru peníze na hrazení zdravotního pojištění, když nebudu pracovat ani jinak vydělávat peníze ?

Lamalam

Nebude, můžeš mít úspory nebo tě může někdo sponzorovat.

Válek Petr

Děkuji za odpovědi.

Lamalam

gecco – dala bych ti, ale víš jak to je…

gecco

Lamalam – nápodobně…
😉

kapka

No teda… Takhle veřejně? :D :D

gecco

Proč to skrývat?
😉

Lamalam

Je po 22. hodině, tak proč ne?

kapka

Jste ale ve špatný kategorii. A basta. :D

gecco

Chceš to převést do kategirie ´účetnictví´??
😉