Jaké výhody a nevýhody + smysl celkově mají firmy v používání agentur pro svoje zaměstnance?

Nejlepší odpověď
lexx

jednoduše, agenturrní zaměstnanec je velmi levná pracovní síla, nádeník na telefon a když není výroba, chybí zakázky…tak se pošle domů, bez náhrad, je to novodobé otrokářství XXI. století, nic víc

Další odpovědi
arygnoc

výhody (a zmysel) pre firmy:
operatívna pracovná sila, ktorá je k dispozícii pri nárazovej potrebe.

výhody pre zamestnancov firmy:
nie sú nútení pracovať nadčas, môžu normálne čerpať prípadné dovolenky a pod.

lexx pravdepodobne nepochopil znenie otázky (i keď s jeho konštatovaním súhlasím).

;-Q

ivzez

Lexx odpovídá na něco jiného a navíc se mýlí.

——
Agenturní zaměstnanec je velmi drahá pracovní síla.
Zaměstnavatel za něj agentuře platí více, než kolik platí kmenovým zaměstnancům.
(V platu za agenturního zaměstnance je zahrnut provoz i zisk agentury.)

Pro zaměstnavatele má jenom tu výhodu, že může zaměstnání ukončit ze dne na den, aniž by musel dodržet výpovědní dobu nebo platit odstupné.

Málokterý zaměstnavatel si však uvědomuje, že za agenturního zaměstnance agentuře zaplatí tolik (více, než na kolik by vyšlo případné odstupné), že by se mu naopak vyplatilo uzavřít normální pracovní poměr.

Zaměstnavatel neušetří ani za zpracování mezd agenturních zaměstnanců,
protože i toto si agentura nechá zaplatit.

Agenturní zaměstnanci jsou podle mne výhodní jenom pro ty agentury.