Jaké výhody a nevýhody pro mě má mandátní smlouva jako pro zaměstnance?

Dobrý den,

jaké výhody a nevýhody pro mě má mandátní smlouva jako pro zaměstnance?
Jde o to,že jedna společnost poskytující služby ve finančním poradenství mi nabízí práci,ale práce je na madnátní smlouvu. Děkuji Vám.

Nejlepší odpověď
kazisvět

Odměna u mandátní smlouvy je často konstruována jako provize za uzavřené obchody, bez garance jakékoliv minimální odměny – mzdy. Navíc pokud „zaměstnavatel“ vás už nebude potřebovat, tak snadno mandátní smlouvu vypoví.
Takže pro zaměstnance je to rozhodně nevýhodné. Jak správně uvádí Standa, vlastně ani nejste u mandátní smlouvy zaměstnanec, ale podnikatel – mandatář, tj. počítejte s dalšími povinnostmi (vedení daňové evidence, odvody sociálního a zdravotního pojištění apod.)

Další odpovědi
standa

„výhodnost“ mandátní smlouvy nelze posoudit, protože chybí základní parametr, a to výše ODMĚNY 🙂

Každopádně však musí být splněna základní podmínka, a to že mandátní smlouva může být uzavřena jen MEZI PODNIKATELI.