kudrlinka

Jaké výhody a nevýhody má tablet oproti notebooku?

Nejlepší odpověď
Bedy

Tablet jako takový samotný nemá klasickou klávesnici – a ta prostě pro pohodlné psaní řadě uživatelům chybí (zejména těm, co umí všemi 10).
Když vezmu většinu tabletů, tak ty nemají „standardní“ x86-x64 operační systém, ale pouze mobilní (běžící na ARm procesoru) – a to třeba pro prohlížení stránek není úplně nejlepší volba. Taky ten výkon žádná sláva.

Další nevýhodou může být menší rozlišení, a tak se méně pohodlněji prohlíží internet.

Výhoda může být jeho váha a míry. Někdy i výdrž baterky.

Další odpovědi
Damiana

Asi takhle. Od té doby, co mám iPad, jsem na ntb ani nesáhla. Na klávesnici si zvykneš okamžitě. Píše se mi na ní tisíckrát líp, než na „klasice“ – a to jsem „vycvičená“ na všech deset. Perfektně rychle se na ní opravuje, pamatuje si a rovnou opravuje slova (ale někdy si taky vymýšlí nová, to je pravda 🙂. Je mega rychlý. Na stránkách se listuje skvěle a touch ovládání nemá chybu – zvětšíš si dvěma prsty přesně to, co potřebuješ, okamžitě ukladáš fotky do alba – jedním dotykem. Dalšími dvěma je hned odešleš. Je skutečně multifunkční. Píšeš si v poznámkách, ihned odešleš i s fotkou, kterou máš uloženou v paměti, žádné hledání souboru apod. Stejně tak s textem. Pochopitelně váha – je perfektně skladný, kdykoli a kdekoli se hned připojíš (pamatuje si WiFi), můžeš z něj „telefonovat“ pomocí FaceTime.
Je toho hodně a má tolik vychytaných funkcí, aplikací apod,. že jsem ntb fakt hodila do starého železa.
Ještě k té klávesnici. Kamarád si koupil klasickou, kterou k IPadu připojil, ale brzy se na ní také vykašlal a na touch nedá dopustit.

M.

Přiznám se, že se v nich nevyznám, ale vidím jedinou řádnou výhodu v tabletu – je menší.

Jinak samozřejmě záleží na tom, co ty od něj očekáváš, ale stejně si budu radši pořizovat notebook.

anonymmm

já jsem pro netbook – praktický, malý, něco mezi tabletem a notebookem :)

pl4toon

Pokud jste jen konzument obsahu (web, filmy, fotky, knihy, atp.) a nejste hráč, tak bude pro vás asi lepší tablet. Pokud chcete něco vytvářet, např. kreslit, psát obsáhlejší dokumenty, programovat, či hrát lepší hry, tak zvolte notebook. Pro mě osobně je nejlepší kombinace notebook (osobní i pracovní využití, komunikace, atp.) + výkonný stolní PC (na něm renderuji, komprimuji, kreslím, programuji a pařím hry). Pokud potřebuji jen něco někomu předvést, dát přečíst, či něco podobného, mám možnost půjčit si tablet od příslušníka rodiny. Pro sebe ho nepotřebuji, nevyužil bych ho, stále něco tvořím a to se na tabletu nedá. Zatím.