jey

Jake vychovne metody na sedmileteho synka, co nosi ze skoly hruba slova, agresivni chovani, sokujici nazory na zivot?

Doma nikdy nezazil agresivni chovani ani hrube vyjadrovani, tv program je vybiran na zaklade programoveho oznaceni, Internet je podkontrolou.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Zakázat školu, má na něj zhoubný vliv.

Další odpovědi
arygnoc

Změnit školu.
A používat výchovní metódu KOMAFRI (KOmenský (pedagóg – škola hrou), MAkareronko (pedagóg – autor metódy výchovy v kolektivu), FRIštenský (zápasník)).

Ještě ohledně toho slovníku:
u nás se nikdy sprostě nemluvilo.
Dcera si dotáhla slovník pohoniče ze školky (je to už hodně dávno).
Vysvětlovaní nepomáhalo, pár přes zadek také ne.
Pomohla jednoduchá věc: pokud byla sprostá, nebavili jsme se s ní, prostě ji neodpovídali. Když jsme šli ven, nechali jsme ji s babičkou (kterou neměla ráda) s vysvětlením, že se za ní stydíme, když takhle mluví.
V průběhu týdne opět začala používat prosím si a děkuji, sprostý slovník (doma, jak jsem později zjistil) obmezila (jj, děti jsou fikané).

anonym

Odpoved na ostatni odpovedi : ucitele urcite nerikaji detem hruba slova, nejsou na ne agresivni , ani jim nevnucuji sokujici nazory na zivot. ! Je to z par deti, ktere to maji z domova a nosi to uz do skolky . Pak zalezi na ostatnich detech , ke " ktere parte " se pridaj. urcite jich neni ve tride 30 agresoru. ! Zamyslela bych se nad mozna az nad prilisnou kontrolou ditete . mate doma osobnost a ne robota. ! -iv-

chudst

Tohle jsem si mohl zkusit jednou a dostal jsem od taty poradnej vyprask :)

Nejdrive mu zkuste domluvit, pohrozit mu. Pokud to bude delat stale, pak kolikrat ucinnejsi, nez domluvy, je prehnout ho pres koleno a zakazat mu treba pocitac. Samozrejme – musite zvazit, abyste se tim nedostali do horsi situace, kazde dite je jine, ale predpokladam, ze nejdriv bude strasne urazeny a nastvany, ale postupem casu ho to prejde. Chovejte se k nemu jako normalne, ale dusledne dodrzujte to, ze jste mu zakazali napriklad pocitac.

Drap

Vysvětlovat, vysvětlovat a vysvětlovat. Dávat pokud možno dobrý příklad a snažit se o všem mluvit, stále dokola. Bohužel takové školství u nás teď je. Konečně jsme se přiblížili americkému vzoru. Děti vychází ze školy, číst pořádně neumí, ale kantoři z nich mají strach. Asi je to záměr, nebo nevím co, aler podobné chování a návyky jsou poměrně časté i u dětí ze školek.

franku

Občas neškodí tzv.přehnout přes koleno,samozřejmě s rozumem.Samoz­řejmě musí vědět,že za nevhodné chování bude nějaký trest a my musíte vědět co je pro něho nejhorší trest.

anonym

Nemohu posuzovat výchovu v dnešní době.My jsme s manželkou vychovávali děti v osmdesátých letech a nejhorší byla 1.třída.Vysvě­tlovali jsme dětem, že já a maminka také tak doma nemluvíme, tak nechceme, aby tak mluvili oni.A pokud to nepomáhalo, tak zkrátka byl za to nějaký trest(nejčastěji, že si nesměly jít hrát ven mezi děti, zkrátka domácí vězení a nasadili jsme přiměřenou práci jejich věku).Tenkrát to byl pro děti velký trest, nejít ven si hrát a mohu říci, že během jednoho roku se to odnaučily (tedy nevím jak mluvily mezi dětmi, ale doma už nikdy nepadlo sprosté slovo. A pokud se týče agresívního chování, či názorů na život, tak s tím jsme jako rodiče nikdy nepřišli do styku.Možná to bylo taky tím, že jsme měli 3 děti dost brzo po sobě a tak jako sourozenci neměli sklon k takovýmto jednáním a ve škole se probírali jiné věci než názory na život.

Danča84

Když byl malý můj bratránek, nosil si ze školky také pěkné výrazy. Zavedli s rodiči takovou hru, na sprostá slova. Když někdo z nich uslyší od toho druhého sprosté slovo, dotyčný „hříšník“ mu dá desetník (pro dítě tenkrát hodně peněz, rodiče to finančně nezruinovalo). Tak se naučil, co za slůvka nejsou vhodná, a pod „pokutou“ omezil jejich používání. Kamarádky synek si zase oblíbil slovo píča. A říkal to nahlas mamince, i venku, lidi se otáčeli, ona rozčilovala, ale nic platné, slovo se synáčkovi zřejmě hodně líbilo. Tak jsem se ho jednou zeptala, klidně a zahrála jsem to jako nechápavě: Ty nemáš svojí maminku rád? – mam – a proč jí nadáváš, píča je ošklivé slovo, mamince se nelíbí! Klučina se zastyděl, nevěděl co říct, ale co pak říkala kamarádka, zlepšilo se to. Někdy zlobit se nestačí, když vlastně dítě nechápe proč…