mamhlad

Jaké vybrat struny pro el. kytaru?

Ahoj, mám elektrickou půjčenou kytaru AXL Badwater (stratocaster) a budu muset koupit nové struny. Budu hrát Uptown Funk. Jaké struny používáte rádi vy, a které byste mi doporučili?
Děkuji za odpovědi :)

Odpovědi
Aznoch

Již léta hraji na RotoSound, na tento styl bych doporučil tvrdost 10 až 11.

mstanek

Ahoj, já osobně používám struny D´Addario 9/42. Vlastně jsou to jedny z nejměkčích strun, co lze koupit :). Na funk jako řánr bych volil spíš nějaké tvrdší (třeba 11–12), mají takový průrazný a kovový zvuk :)