bolak

Jaké všechna ocenění (krom oscarů) které lze udělit filmu na světě existují?

Případně i existovaly, pokud bylo některé z nich už zrušeno.

Nejlepší odpověď
annas

Seznam filmových cen podle jednotlivých zemí. Nejznámější samozřejmě Oscar, Zlatý globus, Zlatá malina a ocenění z MFF atd.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/List_of_fil­m_awards&prev=/se­arch%3Fq%3Dwha­t%2Bprizes%2Ba­re%2Bawarded%2Bfor%2B­movies%26clien­t%3Dfirefox-a%26hs%3DNvg%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Lis­t_of_film_awar­ds
--

Další odpovědi
led

Tých rôznych „súťaží o cenu“ vo svete je veľa.
Ale najcennejšia cena, tá nie je udeľovaná v žiadnej súťaži, nie je výrobná cena filmu, ani umelecká cena, ale neudeľovaná „cena diváka“, schopnosť filmu prežiť mnoho generácií. Veď koľko „veľkých ocenených“ filmov malo krátku životnosť, ale filmy typu Frigo, Chaplin z éry grotesiek, či Krížnik Potěmkin, Někdo to rád horké a ďalších, kde záležalo naozaj na živom človeku hercovi, na jeho schopnosti presvedčiť diváka a nie na lacných, ale finančne náročných, efektoch na ohúrenie očí. Aj vo filme platí: „niekedy menej je viac a najväčšie umenie je nájsť tú hranicu“ ak režisér tú hranicu nájde, vyhráva právo stúpiť na červený koberec, odtlačiť svoju dlaň, či nohu na chodník…

anonym

Bolaku, Wiki uvádí jenom něco z toho, co ve světě existuje. Určitě probíhají vyhodnocení filmové tvorby i v Asii, Africe a jinde.
USA:
Hollywodský chodník slávy, Oscar, Zlatá malina, Zlatý glůóbus, Cena Emmy, Cenu Hugo, Cena Celia B.DeMilla, AVN Awards
Anglie: Bufta
Francie: César, Zlatá palma, Cena Jeana Gabina, Cena Patrica Dewaere, Cena Romy Schneider, Étoile dór du cinema francais, Prix de l´académie national du cinéma
Itálie: Nastro d´Argento, Zlatý lev
Izrael: Ofirova cena
Německo: Teddy Award, Zlatý medvěd
Rusko: Cena Konstantina Stanislavského
Slovensko: Slnko v sieti
Česká republika: Cena české filmové kritiky, Český lev, Cena Andreje „Nikolaje Stankoviče“, Cena asociace českých kameramanů 2012, Cena Františka Filipovského, Křišťálový glóbus
Španělsko: Goya, Zlatá mušle

Emefej

To skutečně chceš znát všechna světová filmová ocenění, víš kolik jich musí být? V Ugandě se udělovala filmová cena „Kilio tembo“.