irij

Jaké vlastnosti jsou určující pro kvalitu GRAFICKÉ KARTY? Jak kvalitní je ATI HD 4570? ATI Radeon HD4670? Co znamená

označení gr. karty 512MB?
Doplňuji:
Nebo pomozte aspoň s nějakým typem.

Nejlepší odpověď
dave09

Tak předně ATI HD 4570 je grafický karta určená pro notebooky. ATI HD 4670 je dostupná jak pro notebooky, tak pro stolní pc.

Grafika 4570 poskytuje v noteboocích lepší výkon než grafické čipy od Intelu. Zahrajete si s ní i nějaké hry, ale určitě na plné detaily, pokud se bude jednat o hru náročnější.

Grafika 4670 je ještě o stupínek výše, hlavní rozdíl mezi těmito kartami je v počtu pipeline a v šířce sběrnice. Tato karta má oproti té předchozí mnohem větší počet pipeline (320 oproti 80) a 2násobnou šířku – 128b.

Mezi ostatní další parametry patří právě zmíněné označení 512MB (velikost paměti karty), dále frekvence jádra karty, či frekvence a typ pamětí.