Danča84

Jaké vlastnosti by měli nebo naopak neměli mít morčecí samci, když je chci použít ke krytí?

Myslím tím požadovaný tvar těla, hlavy, uší, barva a kvalita srsti, správná váha, speciální nároky na krmení a podobně. Odpovědi typu „měli by mít pindíka a kulky“ prosím nepište:-D Děkuji předem za rady.

Nejlepší odpověď
www

Jak bylo uvedeno, zdraví a silní, tzn. mimo jiné: jasné oko, nikde žádné výtoky, boláky, čistá srst i uši..mladí a čilí !

Další odpovědi
Berušinka

Určitě by měli být zdraví a silní. Tvar těla apod. je u každého plemene různé. Je to jiné u skinny morčátka a u dlouhosrstého. Co se týče krmení mělo by se každý den dávat ovoce a zelenina. Na internetu je určitě plno standartů, podle kterých se jednotlivá morčata určují.

dědapetr

Plemena morčat

Stavba těla je společná pro všechna plemena:
Morčata mají mít tělo silné, dobře osvalené, kompaktního tvaru, mírně podsadité a zakulacené. Dobře vyvinuté dospělé morče váží 900 až 1200 gramů, přednost se dává větším jedincům. Kvalitní a dobře živená morčata váží 500g již ve věku 3 měsíců.
Hlava široká a tupá, při pohledu ze strany je nos zahnutý („římský profil“), oči a uši daleko od sebe. Oči jsou velké, kulaté a vypouklé, s mírným výrazem. Neosrstěná ouška jsou šikmo nasazená, ohnutá dolů, uprostřed mají vlnku.
Krk silný a krátký, plece vysoké, široké a dobře vyvinuté. Hruď hluboká, široká a plná, hřbet krátký, široký, rovný.
Končetiny krátké, rovné a silné. Přední končetiny mají čtyři, zadní tři prsty, délka drápků má být upravena tak, aby morče mohlo držet tlapky rovnoběžně na zemi. Zadní končetiny mají být zakulacené a masité, nesmí být vidět kosti.
http://www.od­povedi.cz/odpo­ved/jake-vlastnosti-by-meli-nebo-naopak-nemeli-mit-morceci-samci-kdyz-je-chci-pouzit-ke-kryti/upravit/159995

Omlouvám se,okopíroval jsem omylem článek do odkazu.

Zdroj: http://www.chov­morcat.estran­ky.cz/Plemena morčat Stavba těla je společná pro všechna plemena: Morčata mají mít tělo silné, dobře osvalené, kompaktního tvaru, mírně podsadité a zakulacené. Dobře vyvinuté dospělé morče váží 900 až 1200 gramů, přednost se dává větším jedincům. Kvalitní a dobře živená morčata váží 500g již ve věku 3 měsíců. Hlava široká a tupá, při pohledu ze strany je nos zahnutý („římský profil“), oči a uši daleko od sebe. Oči jsou velké, kulaté a vypouklé, s mírným výrazem. Neosrstěná ouška jsou šikmo nasazená, ohnutá dolů, uprostřed mají vlnku. Krk silný a krátký, plece vysoké, široké a dobře vyvinuté. Hruď hluboká, široká a plná, hřbet krátký, široký, rovný. Končetiny krátké, rovné a silné. Přední končetiny mají čtyři, zadní tři prsty, délka drápků má být upravena tak, aby morče mohlo držet tlapky rovnoběžně na zemi. Zadní končetiny mají být zakulacené a masité, nesmí být vidět kosti.