Adél Týna

Jaké vitamíny na posílení imunity jsou nejlepší?

Jsem často nemocná (rýma, kašel, bolest v krku) a doplňování vitamínu C z ovoce mi nejspíš nestačí. Chtěla jsem si koupit nějaké vitamíny na posílení imunity, ale přípravků je tolik, že se špatně orientuji v nabídkách a účinnosti produktu. Proto prosím o radu jaké vitamíny jsou nejlepší?

Nejlepší odpověď
briketka10

užívám Pangamín Dražé :
http://pangamin­.cz/page/draze­.php
Doplňuji:
dále na vlasy, kůži a nehty si kupuju
Biosil Plus :
http://www.le­karna.cz/biosil-plus-tbl-60/

Další odpovědi
pusinka50

Velmi dobře funguje hlíva ústřičná a také rakytníková šťáva plná vitaminu C. Zařadit můžeš též zázvorový čaj s medem a citronem a potravinové doplňky s obsahem hořčíku, selenu a zinku, vynikající je např. Selzink Plus.
Dále "Imune pro” – extrakt z Aceroly vitamín C, Echinacei a Colostra.

Vitaminové doplňky kupuj výhradně v lékárně!! Jedině tam je jistota, že výrobky prošly inspekcí a obsahují skutečné množství toho, co deklarují.

Ráno si dej sklenici horké vody s vymačkaným citronem, tím nastartuješ metabolismus.

hanny 2

Doporučuji Multi Star firmy Starlife – je to koloidní roztok,komplexní doplněk mikroživin.Je sice dražší,ale je to koncentrát – bere se 15–30ml 1× nebo 2× denně.
Vhodné užívat tak 3–4× do roka.
Mám (a nejen já)vyzkoušeno,ne­mocná jsem nebyla asi 17 let.
V zelenině a ovoce skoro žádné vitamíny nejsou,možná tak před 50-ti lety ještě byly,ale půda je dnes vyčerpaná a chemie tomu taky nepomůže.
V lékárně bych kupovat nedoporučovala (promiň pusinko50),de­klarují sice přítomnost dané látky,ale v žádném případě množství!

Doplňuji:
Tento Multi Star ve formě koloidního roztoku má 97% vstřebatelnost!

ptáč

Nejlepší jsou běžné syntetické vitamíny do 30. korun v běžných kšeftech. Jinak ještě doporučuji vitamín V, a S. To znamená pocucávat víno nebo svařák.

ReHu

Doplňování vitamínů aj. z ovoce stačit nemůže, protože od doby, kdy je sklizeno a kdy se dostane ke konzumaci již téměř žádné vitamíny nemá. Můžeš si koupit ty nejlevnější. Vitamín C je pořád ten stejný vit C, ať je syntetický nebo přírodní. Rozdíl je v tom, že v přírodní formě do sebe nedostaneš pouze jen ten vit C, ale velmi mnoho dalších látek, které již uměle vyrobit nelze a které o hodně zvyšují účinek, využitelnost toho kterého vitamínu. V důsledku tedy do sebe dostaneš větší množství účinných látek a místo 6 tbl po 2 Kč stačí 1 tbl za 8 Kč. To je příklad. Ne nadarmo se levným potr.doplňkům říká drahá moč.
Také záleží na tvé kondici, věku, životním stylu atd atd. Obecně je možné doporučit kvalitní multivitamín a vit.C.
Pokud kouříš, potřeba vit.C se násobně zvyšuje.

petra15

Kdyz jsi casto nemocná, tak uz to s vitamíny nemá asi nic spolecného.....musí se hledat jinde…snad navstívit imunologa-s predcházející konzultací u lékare…

da ny

POZOR na Multivitamíny, čím jich je pohromadě méně, mohou mít i nějaký účinek. Co se týká vit. C – souhlasím s ReHu. Některé vitamíny a prvky se při vzájemném užití vylučují = tělo je neumí zpracovat a doplnit (třeba A s E, musí tam být asi půl hodinová pauza). Jedním z takových odstrašujících přípravků je Selzink Plus. Farmaceutické firmy se neštítí ničeho.
ZINEK je velmi důležitý a skvělý pomocník proti všem zánětům, nutně a jen v kombinaci s A vit. (tzn. 2× v týdnu nastrouhat mrkev a na trošce oleje orestovat k zahnědnutí, její chroupání nebo saláty nikomu provitamín A nedoplnilo a nedoplní :), nutná jerychlá tepelná úprava).
Zázvorový čaj s citrónem, oslazený medem. Med sám o sobě :)
Marketová zelenina je hlavně v zimních měsících zdrojem vlákniny ale NE vitamín C! S ovocem je to podobné.
Doporučit si troufám i B 17 Apricarc, hlavně jako prevenci (2 – 3 měsíce).
Může jít o sníženou obranyschopnost sliznic, dcera s tím „bojovala“ od 3 let do 19.., hlavně ve školním kolektivu.To jsi jako skleníková kytička, sedíš v kině ve 20. řadě, v 1. řadě někdo kýchne a máš virus také :(.
Dostatek Ca a Mg je důležitý ke zpracování výše zmíněných vitamínů a posílení imunity, v poměru 2:1 pro přisvojitelnost (obilné klíčky, mák, fazole.., z lékárny snad Dologran, nejlépe přírodní, bez příchutí a dalších kombinací), občas (!) banán, pokud nejsi alergik – marketový je spíše nebezpečný (ale obsah Ca a Mg v dobrém poměru).
B vit. – ideální je i B Komplex, případně Forte. Vit. E – listová zelenina.
A nejdůležitější je tvá psychika 🙂, co nejméně stresu!
Přeji hodně zdraví a štěstí :)

anonym

…„nabídky a účinnosti“…
😉
Je to fuk (i když se různí výrobci a distributoři snaží vyvolat dojem, že ne – že jen ty jejich produkty jsou ty správné)…
Klidně doplňuj Céčko z obyčejných tablet ( http://www.lekarna-bella.cz/zbozi/859473901­6385/celaskon-250-por-tbl-nob-100x250mg ), případně v kombinaci skalciem ( http://www.le­kynadosah.cz/ce­laskon-250-tbl-30x250mg~z859­4739016378.html ) a nebo magneziem ( http://www.le­karnaave.cz/eshop/Cal­cium-Magnesium-Zinek-30-tablet-1376 ).
😉
Na ´příchutě´ nedbej.

Boy 13

Nejlepší je jíst zeleninu a ovoce, když to budeš aspoň jednou denně jíst, tak posílíš imunitu a budeš zdravý :)

huxa

Mě nejvíce pomáhají na bolest v krku i kašel lišejníkové cumlající bonbóny-do padesáti korun ty nejlevnější.
Také doporučuji Svařák. Ráno či dopoledne jedna sklenice a jsi fit po celý den 🙂

Emefej

Raději než vitamíny pojídej nějaké antioxidanty.

marci1

Na posílení imunity je vhodné si koupit v lékárně „Hlívu ústřičnou s laktobacily a vitamínem C“. Doporučuji.

Kajolka

Jo, céčko je super. Taky ho kupuju. Ale kupuju ho jako lipozomílní vitamín. Takové složení je nejlepší.

Cizecek.M

Ano, kupuju ho od senzamedical. Jejich mi vyhovuje nejvíc. Zkusila jsem jich víc, ale tohle mi sedne teda perfektně.

Vercule

Ano, to je pravda. My je taky kupujeme. Bereme je od senzamedical, tady ten shop se nám osvědčil nejvíc.

walerianecek

Jo, jako jo. Na imunitu je nejlepší Céčko. Beru tohle https://www.sen­zamedical.cz/sen­za-vitamin-c-250ml-lipozomalni-vitamin-c/ a s tím jsem spokojená.

Kajolka

Ahoj, díky moc za tip. Na ten senzamedical musím kouknout. Máš s nimi zkušenost i s colostrem?

majki636

Na imunitu užívám Imunohelp, kde je těch vitamínů víc, takže nemusím kombinovat různé doplňky, ale mám to všechno v jednom www.naturevia.cz/e-shop/imunita-a-energie/imunohelp/

Kukulinek

Příspěvek smazán administrátorem.

GabulkaA

Já beru Céčko. To je nejlepší vitamín.

zzzzz

Biosil Plus je opravdu dobrý a levný.

pusinka50

hanny2, taky promiň,:-), ale na doplňcích je většinou napsáno, kolik % denní dávky vitaminů tobolky obsahují. Nevím, jak myslíš, že by se neměly kupovat v lékárně. Kde jinde je tedy koupit?
Pozn.: Renomovaná lékařka, která měla možnost shlédnout práci výrobní linky přímo ve výrobě, mi řekla, ať podobné věci kupuji pouze v lékárně, ty doplňky jsou testovány narozdíl od těch, které se prodávají v různých obchodech.