zjentek

Jaké velmi rychlé a levné, vařené jídlo?

Mám hlad a nemám čas(enchce se). Chtělo by to něco jako špagety s kečupem, ale bez špaget a bez kečipu. Nic mě nenapadá. Dáte inspiraci?

Gecco, já měl trocha jinou představu o rychlým teplým jídle. To já když bramborám na loupačku dám o Vánocích „ještě pár minutek“, fakt chvilku navíc, tak pak je z toho celej ten salát a ten fakt trvá, než je hotovej ..to ne, to teď dělat nebudu ;)

Zná někdo ještě něco? Už umírám hlady..

Nejlepší odpověď
gecco

Brambory na loupačku – stačí brambory a sůl.
A pokud bys to vylepšil máslem a podmáslím, jde o vynikající lahůdku…
😉
_____________­___________
Tak pokud už jsi ve stavu akutního nedostatku potravy, zkus chleba ve vajíčku (první kousek budeš mít k snědku připravený tak za minutu či dvě od začátku přípravy) – akorát to není vařené, leč smažené jídlo…
😉

Další odpovědi
Kepler

Třeba bramborovou kaši z pytlíku + volské oko na másle nebo osmažený točeňák.

dubraro

Vejce ve skle?
Čínská nudlová polévka?
Nevím, jaké máš doma suroviny. Pokud teprve půjdeš do obchodu, tam je spousta polotovarů, hotových jídel, konzerv…

anonym

Tady je toho hafo i s postupy atd.
http://www.stu­dentskakuchar­ka.cz/?katego­rie=2-rychla-jidla

Stačí si něco najít a vybrat. Studenti často počítají každou korunu, takže mají praxi a tak vznikla online kuchařka pro jejich potřeby. Líbí se mi tam i uvedená časová náročnost a náklady.

Dochy

Brambory na loupačku nejsou blbej nápad. Hlavně je nemusíš loupat dopředu, ale jednu po druhý a žrát (na rozdíl od salátu) (brambory, MÁSLO, sůl). Ale uznávám, že to nějakou vlastní energii vyžaduje.

A když je Ti to dlouhý tak:
Polívku ze sáčku (preferuji tyto od Vitany)

  • gulášová (ideálně svačinová) do vody dej pár nadrobno nakrájených brambor, uvař o něco hustší, jez s chlebem
  • zelná Vitana
  • hrachová se slaninou (k tomu osmažené houskové kostky)
  • Párky
  • topinky (na sucho + na ně česnek, jemně sádlo, sůl… + mléko)
  • bramborový knedlík – na kostičky, přisolit, opatrně osmažit na sádle, mléko
  • houskový knedlík – na kostičky osmažit na pánvičce, na závěr přidat vejce.

Lamalam

Uvař si vejce.

xxx3

těstoviny s máslem.

gecco

Lamalam – hele, holka, že´s nemyslela, aby si uvařil vlastní??
😉

Lamalam

Jaký jiný? Vlastní, nejlépe slepičí.

anonym

http://www.stu­dentskakuchar­ka.cz/?katego­rie=2-rychla-jidla

Tady je toho hafo. Stačí si něco najít a vybrat. Studenti často počítají každou korunu, takže mají praxi a tak vznikla online kuchařka pro jejich potřeby.
Líbí se mi tam i uvedená časová náročnost a náklady.

anonym

Šmarja sem jsem to nechtěl posílat a smazat to už nejde.