Hetty

Jaké věci dělá člověk, který má na starost technickou spolupráci v divadelním představení?

Co je náplní jeho práce? Jedná se o pohádkové divadlo.

Odpovědi
Drap

Myslím že má na starosti vše, co se týká techniky. Kulisy, světla, oponu. Zřejmě i zajištění dalších technických věcí potřebných pro zdárný průběh představení.

led

Technická spolupráca môže byť interná a externá.

Interná – môže ísť o funkciu inšpicienta, ktorý počas predstavenia koordinuje a riadi činnosť všetkých zložiek umelcov (nástupy na scénu) a umeleckotechnických zložiek podieľajúcich sa na konkrétnom predstavení.
Podľa veľkosti divadla u malého je 1 vedúci techniky, pod ktorého podliehajú všetky technické zložky divadla, u väčšieho je technika rozdelená na samostatné profesné zložky s vlastnými vedúcimi úsekov.

Externá – umelecká je vlastne návrh dekorácie, rekvizít, kostýmov, osvetlenie, zvuk
 – technická výroba dekorácie a dekoračných prvkov, rekvizít, kostýmov.

niečo málo o technickej organizácii divadla https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Divadlo_(or­ganiz%C3%A1ci­a)#Umelecko-technick.C3.A1_prev­.C3.A1dzka

PS.
Popis všetkého, čo obsahuje technická spolupráca v divadelnom predstavení by zabralo neúmerne veľa miesta.
Pokiaľ potrebujete bližšie informácie, napíšte na vnútornú poštu, vaše konkrétne otázky