Jaké uplatnění najde tento nástroj z kuchyně? K čemu to bylo?

http://www.na­dapenny.com/vi­ewer.php?id=t201­2073nadap151656217­104237.jpg

Co se s tím dá robit?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, šla s tím hrubě propasírovat zeleni na i brambory. Původně však toto sloužilo k vylisování škvarků, když se škvířilo sádlo. Podle toho, jak moc se vymačkalo, tak byly škvarky suché nebo tučné

Další odpovědi
Adéla Joon

Třeba vtom pomačkat brambory(vařený)… le první bych ho vydrhla:DD Třeba kdybych dělala bramborový knedlík

terry

Používal se na mačkání vařených brambor.

zzzzz

Jéééé to znám. Mamka v tom drtila ovoce na šťávu a marmeládu. A ta rybízová byla mňam výborná.

IK

ruční lis
vařené brambory rozmačkáš na bramborové těsto např. na bramborové placky