mikik

Jaké uhlí do kotle?

Dobrý den.Chci se zeptat,mám Kotel slokov 33 a mohu použít uhlí KOTLOVA SMES s 50 procentním podílem černého uhlí?A jaký názor máte na Polský kostkoořech Bogotania.Co Vy používáte za uhlí v Kotli Slokov? Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak obecně jsou kotle na tuhá paliva stavěné spíš na hnědé uhlí. Můj laický názor na směs s černým půl na půl je ten, že mu to vadit nebude. Problém je v tom, že když se používá dobře výhřevné palivo, snižuje se životnost (propalování kotle). Ale nemyslím si, že by to mělo být něco zásadního.
Na uhlí z Polska jsem slyšel jen kritiku, moc prachu, rychle hoří, nízká výhřevnost, takže v konečném důsledku se vůbec nemusí vyplatit. Ale třeba koupíš dobré. 😉

Další odpovědi
franku

Jestli je kotel plechový(neznám ho),tak bych tam černé nedával.Jestli je to ocelolitina,tak se může míchat černé:hnědé,1:1­.Pokud je to litina,tak se může topit vším(vyjma plastů a jiných sraček)

Midoc

Dřevo k topení by mělo být suché, minimálně 2 roky staré.

Midoc

Polské uhlí se nevyplatí kupovat má nízkou výhřevnost. Jde hodně kouře z komínu.
Lepší je topit suchým dřevem. Úspora na palivu oproti vlhkému dřevu může být až 40%. Úsporné jsou i kotle na dřevoplyn.
I uhlí by mělo být při spalování suché.