Galax

Jaké to je v celkové narkóze?

V úterý jdu na operaci v celkové narkóze. Mohli byste mi prosím napsat, jaké to je, co s vámi před operací dělají? prostě vše od toho jaké budete mít oblečení na sále až po to kam si dáte osobní věci během zákroku (samozřejmě i pocity při zákroku). Děkuji
Doplňuji:
je to jen operace palce u nohy dostal se mi tam zánět a pokračoval do kosti…tak jak si tedy myslíte že by to mohlo být při takovémto zákroku?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Po přijmu do nemocnice vás zavedou do pokoje ,přidělí lůžko a ve stolečku budete mít věci , dnes jsou pokoje vybaveny skříní, kde si odložíte oblečení . Před operací dostanete „náladovku " a většinou "andělíčka“ košile jen vzadu na zavázání a odvezou vás na sál kde se stejně svléknete tam vás přikryjí /tam jde stud stranou už je vám stejně všechno jedno/ a po chvíli ,když je vše připraveno sejde se operační sestava- tak vám píchnou do žíly a ještě nasadí /dříve se tomu říkalo rajský plyn" /třeba i dnes a vy se pomalu začnete vzdalovat a vzdalovat budete počítat světla nad sebou .........a najednou z dálky uslyšíte jak na vás volají- jak se jmenujete. Vy se vlastně vzbudíte a nebudete o ničem co se událo vědět.
Doplňuji:
takže fakt žádné strachy a řiď se tím co sestřičky řeknou a držím palečky…vše dobře dopadne!!!!!!

Další odpovědi
Michal Kole

Na sále budete nahatý, pak Vás potřou takovou oranžovou dezinfekcí od které budete špinavej ještě 2 měsíce.

Věci si necháte na pokoji nočním stolku nebo uprosíte sestřičku, aby Vám věci nechala na sesterně (mobil, peníze, karty).

Před narkózou na pokoji dostanete tabletku (náladovka).

Na sále dostanete injekci nárkózu nebo něco inhalovat (dýchací masku) až usnete, zasunou vám do pusy „hadici“, kterou budete dýchat (to až usnete), protože narkóza uspí i reflexy zapadnutí jazyka

Pak vás „rozříznou“ a zašijou.

Na pokoj Vás převezou až se probudíte, přirozeně nebo vás přivedou k sobě léky. Záleží v jakém jste stavu. Možná po narkóze ještě na pokoji usnete.

Po moderních narkózách se prý už nezvrací a není špatně nemotá se tak hlava.

anonym

Plně souhlasím s Hanulkou a jen bych dodal,že pokud jsi kuřák tak nekuř minimálně 24 hodin.To se po narkóze špatně dýchá. Přeji úspěšně provedenou operaci a nebát se.
Doplňuji:
Tak na to nedostaneš celkovou narkózu,na to je jen lokální umrtvení a pokud si z nás děláš šoufky,přeji,aby ti palec byl amputován až po koleno!

Ella

Převezou vás na posteli na sál, vlasy vám nejspíš dají pod čepici kvůli sterilnosti a nejspíš budete nahý/nahá – to nejspíš podle toho co vám operují, ale já tak musela být se slepákem i s jinou částí těla. Během zákroku vám osobní věci zůstanou samozřejmě na pokoji.
Jo ještě jsem zapomněla, že před druhou operací mi sestra přinesla dvě tabletky, které jsem musela nechat rozpustit v puse, ale to bylo před poloviční narkózou, nevím už na co byly =)
Z postele si pak nejspíš sám/sama přelezete na operační stůl, nandají vám na prsty takové ty skřipečky, které budou zaznamenávat vaše životní funkce (alespoň si myslím, že to dělají =)) nejspíš vám zavedou jehlu do žíly na infuzi, přes kterou vám potom i uspí/umrtví. Já měla před tím kapačky, takže jsem to měla jednoduchší, ale podruhé mi na polonarkózu mi píchli jehlu do páteře, ale to vás nejspíš nebude =)
Omlouvám se je to trochu zmatené, ale neznám ty odborné výrazy atd. a když ano, tak si teď nemůžu vzpomenout.

Jinak pocity při zákroku nebudete mít žádné – nic necítíte, bude to jen ono ostré bílé světlo nad vámi a pak jen tma a probudíte se až na pokoji s částí těla pulzující/citli­vou/sešitou a oranžovou od desinfekce, která vám zbarví i prostěradlo…
Nebojte, jsou i horší věci než operace, pokud to není nějaká speciální nebo hodně vzácná.

Přeju hodně štěstí a brzké uzdravení

Jo! Ještě dodám – po narkóze nevstávejte dokud vám to sestra nedovolí!!! udělalo by se vám špatně/ na zvracení nebo byste mohl/a omdlít. Taky můžete dostat kašel, ale to přejde.

Ivanka99

Ve zkratce, večer před zákrokem nepít, nejíst , nekouřit. Ráno se vykoupete, dojděte si na záchod, pak vám dají tabletku která vás trochu sklidní. \\pak vás odvezou na sál, kde vás nachystají na operaci, pak uspí , nebojte se nic to není. Až se vzbudíte může se vám točit hlava, můžete mít pocit bolesti v krku, nebo pocit na zvracení, můžete, ale také nemusíte. Pokud míte problém s prstem máte tam asi zánět, který vám vyčistí popřípadně odškrábnou od kosti špatnou tkáň. Zákroku se nebojte, poslouchejte sestřičky ví co dělají, nehrajte si na hrdinu, pokud budete mít bolesti řekněte to, dají vám léky popřípadě injekci proti bolesti, hlavu vzhůru jsou na tom lidé mnohem hůř, zdravím a přeji ať vám to dobře dopadne.

Zdroj: jsem ošetřovatelka

hanulka11

Hele, že ty jsi při svých pokusech si píchal alkohol i do palce co? Tak to tady máš......