Zločenková

Jaké těsnění za linku – kamenné obklady

Zdravím,
chceme kamenné obklady za kuchyňskou linkou, ale nejde tam dát klasická těsnící lišta, co dát místo toho? Nějaký silikon? Aby tam nezatýkala voda.

Děkuji

Takhle podobně: http://www.ebar­ch.cz/upload/13/IM­GP8705.jpg

Odpovědi
ReHu

Mám takové zkušenosti, že se tam nepoužívá lišta, ale silikon, buď v barvě nebo bezbarvý.
Vytlačí se potřebné množství, co se délky týče a může se zatlačit a uhladit prstem nebo stěrkou.
Prst je dobře navlhčit třeba v jarové vodě, lépe pak po tom silikonu klouže.

mosoj

Samotným silikonem to nebude pěkné a je to zbytečné.

Nevidím důvod, proč by nešla použít těsnicí lišta. Klidně použijte vhodnou lištu. Ta stejně těsní na desku linky !!!, aby přetekla , to se nikdy nestane. Případně zatmelte ( pokud to zlepší vzhled) tu horní mezeru mezi lištou a stěnou silikonem, ale transparentním !
Doplňuji:
Jinak pomáhej vám bůh při omývání té stěny. Možná pěkné ale v kuchyni hódně nepraktické. Dlouho to pěkné nebude.

pusinka50

No děvče, v těch mezerách mezi kameny ti bude zatékat, ať to utěsníš čímkoliv. Není to jednolitá stěna, obložená klasickými obkladačkami, která se dá obložit a utěsnit vícero materiály (běžně dostupnými na trhu), ale vždy tam budou škvíry mezi kameny, kam ti prostě zatékat bude. Když se budeš snažit každou škvíru obloženou těsněním vystříkat silikonem, asi určitě to dopadne špatně vzhledově. Já bych tedy nechtěla, aby zatékala voda za kuchyňskou linku, zničí ti to kuchyň, nechceš spíš upustit od svého záměru? Kamenné obklady lze použít do jiných částí bytu.

Zločenková

Všem děkuji za odpovědi a rady. Jen tak mimochodem, co se dá použít místo lišty? Když jsem projížděla kuchyně ostatních, tak někdo má třeba tu skleněnou desku za linkou a nemá tam vůbec žádnou lištu. Myslíte, že tam je jen silikon nebo i něco jiného?

Zločenková

Například: https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hpho­tos-xfp1/t31.0-8/10321799_62­7141354040062_3667605828­490710438_o.jpg

ReHu

Něco jako tento.

http://www.sou­dal.cz/produk­t/univerzalni-silikon

ReHu

Ty obklady – fakt pěkný 🙂