Mrs.Styles

Jaké téma na sloh se dává žákům v 9.třídě ZŠ ?

Ahoj, nevíte jaké je nejčastější téma? Nemyslím si totiž, že je to na každé škole jiné…

Nejlepší odpověď
Drap

Ne jenom na každé škole, ale dokonce u každého učitele to může být jiné.

Další odpovědi
anonym

Všude je to jiné, v nějaké škole si téma můžeš dokonce i vybrat. My máme téma: ,,Proveď turistu svoji obcí" nebo ,,Komu bych udělila řád dětského úsměvu" a ještě ,,Jak mě dospělí opět zklamali"
Ale já si myslím že až tak nezáleží na tímatu ale na tom, jak mluvní cvičení předneseš. Musí to mít nějakou osnovu, mluvit plynule bez pomlk, mluvit spisovně, neopakovat stejná slova, omezit slova když, dodržet čas 2–3 minutu, a samozdřejmně úvod a závěr.

Nevíteto?

Ale ono je, myslím že všeobecně je tématem třeba charakteristika, nějaký zážitek (nejlepší, nejhorší, prázdninový), tvůj vzor, (slavná osobnost), psaní životopisu, výlet, dopis, inzerát, oblíbený film, proslov…