BEAES

Jaké symboly má na vlajce Vánoční ostrov?

Pod jakým názvem, a v kterém roce se poprvé objevil na mapě??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Vlajka Vánočního ostrova je úhlopříčkou rozdělena na dvě části. Ve spodní modré jsou umístěné hvězdy ze souhvězdí Jižní kříž, převzaté z vlajky Austrálie, což připomíná svazky s tímto státem. Modrá barva představuje Indický oceán a zelená tropické lesy. V zelené části vlajky je umístěna žlutá silueta ptáka (Phaeton lepturus). Ve středu vlajky ve žlutém kruhu se nachází zelená mapa Vánočního ostrova.
Poprvé se jmenoval moni

Další odpovědi
hanulka11

Teprve v roce 1666 se ostrov poprvé objevuje na mapě Pietera Goose pod jménem Moni

Vánoční ostrov (Christmas Island, Territory of Christmas Island) je zámořským územím Austrálie bez vlastní vlády

vlajka je v odkazu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%A1no­%C4%8Dn%C3%AD_os­trov