terry

Jaké SUV byste mi doporučili? Zatím mám combi, ale ráda bych o něco větší. Octavia je malá.

Vozím balíky, někdy role, občas, když je akce, v autě přespím :)
Škoda Roomster ani Yeti mě nenedchly.
Audi Q7 nebo Mercedes X5 je zase celkem drahý špás.

Nejlepší odpověď
Hlada

Doporučuju Ford Mondeo kombi. Má ložnou plochu 2m a u zadních dveří není práh, takže se náklad přes něj nemusí zvedat.
Stejně praktický je také VW Passat a Opel Omega v kombi verzích. SUV mi nepřipadají nijak praktické. Kdyby nestačil kombík, tak bych se spíš přikláněl ke klasické dodávce. Tranzit, Boxer, Jumper, Ducato.

Další odpovědi
anonym

Mám úplně stejné požadavky a omezený rozpočet. Proto půjdu do Volva (asi devítková řada). Má to pravda vyšší spotřebu, ale v porovnání s novými SUV to vyjde nastejno. Nechci to dávat do LPG, protože dost jezdím na sever a LPG má zákaz vjezdu na trajekty. Jinak kdybych měl na auto víc peněz, s největší pravděpodobností bych šel do VW Caravelle nebo Multivan. To už se sice cenově blíží té Q7, ale pár let starý se dá do půl mega sehnat. Asi bych ho dovezl svépomocí z Německa.

venkovan

No nevím s tím přespáním, ale co takhle nějakého pick-upa 4×4 a dát na ložnou plochu nástavbu (střechu).
Ložná plocha je zpravidla okolo 140 – 150 cm dlouhá.
Nabídek na trhu je dost . Od Mazdy, Fordy až po Nissany, Toyty atd. Otázka je cena, a jízdní pohodlí – většina těchto auta má ráda trochu váhy na korbě.
Nebo bych šel do dodávky. Pokud není přímo požadavek 4×4 (se 4×4 si spojuji SUV). Některé dodávky v provedení VAN mají 6 míst s tím, že zadní řada sedadel se nechá sklopit či dokonce vyndat. Klasika je Ford Transit, ale také je nabídka od Fiata, a dalších. A jsou větší než VW Caravela.
Do aut jako Mercedes apod, pokud nejde přímo o symbol úspěšnosti podnikatele bych sám nešel – je to sice značka, ale za ty peníze si mohu koupit i jiné věci.

Kamikoooo

Taky přemýšlím nad pořízením suvčka, na https://kralmo­toru.cz/media/sko­da-yeti-1-2-tsi-recenze jsem se díval na specifikace škoda yeti a to mi příjde jako super kompromis kdy auto má výhody suv ale zároveň má pořád kompaktní rozměry.