JanaViki

Jaké studijní obory jsou na obchodní akademii?

Chci jít na Obchodní akademii (SŠ). Přesnějí řečeno Obchodní akademie v Ústí nad Labem. Jaké obory se zde vyučují? Nikde jsem to bohužel nenašla:)

Nejlepší odpověď
annas

Na OA v Ústí nad Labem jsou dva obory:

  1. Všeobecný – Obchodní akademie, denní forma vzdělávání,63–41-M/02 – profil absolventa jsem uvedla v minulé otázce.
  2. Ekonomické lyceum, denní forma vzdělávání,78–42-M/02

Profil absolventa

Absolvent ekonomického lycea si na základě studia všeobecně vzdělávacích a odborných předmětů osvojí poznatky a dovednosti, které mu umožňují snadněji se rozhodovat o další vzdělávací cestě a lépe se adaptovat na podmínky ekonomicky orientovaného vysokoškolského studia nebo vyššího odborného studia.

Získá klíčové dovednosti potřebné pro studium ekonomických, respektive právních disciplín a pro řešení ekonomických problémů, zvláště dovednost ekonomicky myslet, analyzovat problémy, hledat různé způsoby a cesty jejich řešení, pohotově se rozhodovat, pracovat samostatně i v týmu. Získané dovednosti a návyky mu umožňují samostatné studium a práci s informačními zdroji.

Absolvent ekonomického lycea získá složením maturitní zkoušky obecně odborné vzdělání, které mu umožní pokračovat ve studiu na vysoké škole nebo na vyšší odborné škole, zejména ekonomického směru.

Při přímém nástupu do praxe je absolvent ekonomického lycea schopen rychle se orientovat a zapracovat. Získané vědomosti, dovednosti a návyky z oblasti všeobecného vzdělání a obecně odborného (ekonomického vzdělání) k tomu vytvářejí vhodné předpoklady.

Oba obory jsou uvedené v odkazu

http://www.oau­lpar.cz/phprs/sh­owpage.php?na­me=svp

Obor obchodní akademie vás lépe připraví pro praxi, zatímco na ekonomickém lyceu získáte také střední odborné ekonomické vzdělání, ale na rozdíl od předchozího oboru nezískáváte přímo kvalifikaci pro výkon povolání – podobně jako z gymnázia.

Další odpovědi
isteron

Napríklad na stránke
http://www.oau­lpar.cz/phprs/fi­les/svp/svp_o­a_denni.pdf