hanicka.k.cb

Jaké stelivo by bylo vhodné na dno klece pro potkany, když chodí na WC do záchodku?

Potkánci mají vysokou klec, dolů chodí na záchodek a hrát si v podestýlce. Jaké stelivo by bylo v tomto případě vhodné?
Napadlo mě, že bych do spodní vrstvy dala nastřihané papíry (bez potisku) a navrch dřevitou vlnu, v které by si mohli hrát. Jaké s tím máte zkušenosti Vy?
A do WC (záchodku) je vhodný obyčejný kočkolit? Uvažuji buď o hrudkujícím, nehrudkujícím nebo pískovém stelivu (do toho WC), co by bylo asi nejvhodnější? Díky za pomoc :o)
Doplňuji:
Mojitek: Díky za Váš názor, ale klec mám nejen do výšky, ale i dost do šířky (je opravdu dost velká) a chci využít celý prostor – dolní patro chci nechat přístupné, takže tam potřebuji mít podestýlku :) Nemáte tedy ještě nějaký jiný návrh?

Nejlepší odpověď
anonym

A co zkusit granulované stelivo ze slámy ap. které je určené pro hlodavce (a koně např.)?
Doplňuji:
Vkládala jsem odkaz, ale nějak se nezobrazil, tak uvádím znovu:
lske-potreby.zoobur­za.eu/cz/jine-chovatelske-potreby/granulovane-stelivo-id3417/

Další odpovědi
mojitek

papíry jim tam nedávejte-je to chemie a stelivo taky ne-jsou tam roztoči které nevidíte.Jinak kočkolit je nej na záchod,je jedno jestli hrudkující nebo ne.Mám to udělaný tak,že to spodní patro kde je kočkolit(wc) je jim nepřístupný. Jde o to,že stačí aby měli třeba malou ranku ,záděru,tak se jim tam dostane infekce.Od ty doby co jsem to takhle zatarasil,tak není problém,žádná infekce apod.

hanicka.k.cb

Ještě mě napadlo – co třeba něco takového: http://pethome­.cz/hlodavci/3885-avicentra-drevena-podestylka-10l-8594048037613.html ? :)

anonym

Snad se mi odkaz konečně podaří vložit, nevím co to blbne!
http://chovatelske-potreby.zoobur­za.eu/cz/jine-chovatelske-potreby/granulovane-stelivo-id3417/

hanicka.k.cb

Ontola: Dobrý nápad, vyzkouším. Díky za názor :)

hanicka.k.cb

Mojitek: Díky za Váš názor, ale klec mám nejen do výšky, ale i dost do šířky (je opravdu dost velká) a chci využít celý prostor – dolní patro chci nechat přístupné, takže tam potřebuji mít podestýlku :) Nemáte tedy ještě nějaký jiný návrh?

mojitek

No to já mám taky-4 patrovou klec a asi pul metru sirokou.To záleží samozřejmě na vás jestli jim to zpřístupníte nebo ne .Ale uvědomte si-jaké klady může mít běhání po vlastních výkalech?…

hanicka.k.cb

Právě že ne – oni chodí na své Wc (v rohu) a jinak tam mají volný prostor :)

mojitek

granulované stelivo ze slámy jak píše v dobrém úmyslu Ontola není skutečné stelivo,a navíc jsou v něm ty roztoči,to budou potkánci nemocní.Cokoliv ze slámy jsem po půl roce zrušil..Navíc si v tom ani nepohoví. Jinak se mi zdá dost nepravděpodobný,že by chodili jen na jedno místo vykonávat potřebu..