Lleni

Jake sou v ČR jedovatá zvířata(nebez­pečná)???;))))

Doplňuji:
Jaké sou v ČR jedovatá zvířata ? Děkuji;)))))

Nejlepší odpověď
Lucijej

Jak nebezepečná? Smrtelně nebezpečná pro zdravého dospělého člověka nejsou, ale mohou ohrozit malé děti, nemocné nebo slabší jedince.

V ČR jsou nebezpečnější spíš jedovaté rostliny než zvířata.

Nejznámnější zřejmě bude zmije obecná, z pavouků je to zápřednice (zápredník) jedovatá a vodouch stříbřitý (ale kontakt s člověkem velmi neptraděpodobný) i křižák obecný, dál to jsou sršně, vosy, včely, mravenci ( u včel je smrtelné více než 500 píchnutí, ale u přecitlivělých osob dokáže i žihalo vyvolat anafylaktický šok a následnou smrt).
Z obojživelníků to je mlok skvrnitý a černž ( jed v kožním sektretu), kuňka žlutobřichá a obecná, ropuchy.

Další odpovědi
Funna

jsi cizinec?…tohle se učí na základní škole v přídopisu a taky se tam učí jazyk český…ty jsi ale zjevně ani jeden předmět nenavštěvovala…
Doplňuji:
Vážně by mne dost zajímala tvá známka v JČ.

Drap

Jsou zvířata jedovatá i nebezpečná.