Alenka082

Jaké sociální dávky by pobíral osmnáctiletý studen střední školy (nepracující)když se rozhodne žít sám?

Nejlepší odpověď
anonym

Ty si myslíš, že studentovi, který se sám na základě vlastního rozhodnutí chce osamostatnit, je stát povinen platit sociální dávky? Ale za tohoto studenta i přes jeho plnoletost nesou hmotnou odpovědnost rodiče. Takže pokud budou souhlasit s tím, aby ses odstěhovala, budou Ti muset přispívat na Tvé bydlení, dokud nezačneš vydělávat. Budeš moci dostávat na sebe přídavky na dítě, ty jediné jsou totiž dávkou, která patří dítěti a je určena ke krytí jeho potřeb.
Rozhodnout se osamostatnit můžeš v případě, že k tomu máš vytvořené podmínky. Stát určitě na sebe nebude přebírat zodpovědnost, která teď leží na Tvé rodině.

Další odpovědi
anonym

Pokud jsi plnoletá, nepotřebuješ souhlas rodíčů k osamostatnění.
Dokud se připravuješ na zaměstnání ( soustavně studuješ denní studium) budou mít rodiče k tobě vyživovací povinnost. Samozřejmě ti náleží přídavky
na dítě, které doposud pravděpodobně pobírali rodiče.
Být tebou, obrátím se na příslušný odbor sociální péče a pozeptám se
na jaké dávky bys měla případně nárok a jak postupovat. Je docela možné,
že za splnění určitých podmínek budeš mít nárok na příspěvek na bydlení ap. to vše by ti měli úředníci vysvětlit. Nenech se odbýt, od toho tam sedí a jsou to státní zaměstnanci, placení z daní tvých rodičů (mimo jiné).
Neboj se požádat o jakokoliv státní příspěvek a podporu, rodiče i ty až budeš mít v budoucnosti nějaký příjem to státu uhradíte ve formě nemalých daní.