jirkec

Jaké SMS posílá česká pošta pro avizování balíku do ruky odeslaného fyzickou osobou?

V pátek jsem odeslal balík přičemž jsem předal veškeré kontaktní údaje na adresáta a dle sledování pošta neodeslala SMSku, že převzala balík. Zajímá mě tedy, zda je to standardní pokud balík odeslala fyzická osoba a budou avizovat pouze v den doručování, či někde nastala chyba? Děkuji 🙂

Pochopitelně jsem telefonní číslo napsal i na samotný balík.

Nejlepší odpověď
da ny

Vždy napíši na balík k adresátovi velkými číslicemi telefonní číslo a pak pokaždé dostane avizo o převzetí zásilky a předpokládaném dnu doručení. Často zasílá pošta v místě doručení další sms.
Nikdy se mi nestalo, že by sms nedorazila. Občas se nám stává na jedné konkrétní poště v ČB, že nemohou balík (poste restante) najít a tvrdí, že nepřišel a proč si to nenecháme doručit na adresu.. Pak se jiná pracovnice diví, že tam leží už týden… Jde o nedbalou práci a neochotu jednotlivých zaměstnanců…(jako všude, je to hlavně v lidech).

Další odpovědi
Zubejda 1

Česká pošta je nejhorší speditér v republice,pokud mohu,tak používám služby jiných firem,třeba DPD apod.
Česká pošta někdy zásilku avizuje,někdy ne,někdy dodá,někdy nedodá(i když strážíte celé odpoledne u okna) a druhý den listovní pošťačka vhodí do schránky oznámení,že jste nebyli zastiženi(minulý den,co jste drželi stráž u okna),takže to je firma na zabití.