bolak

Jaké slovo (případně fráze) se podle vás v poslední době nadužívá?

Myslím věci typu „tak určitě“ nebo „klišé“ a tak podobně. Že to někdo slyšel v televizi nebo v rádiu a až moc se to ujalo :)

Nejlepší odpověď
annas

Jsou to vycpávky, odborně slova parazitická. Je jich hodně, ale když poslouchám občas tzv. Noční linku v ČRo, volá jedna žena. Ta za každým běžným slovem použije vycpávku „vlastně“. Nemůžu poslouchat.

Nedávno jsem slyšela v jazykovém koutku, že „vlastně“ je největším současným hitem v této oblasti. .

Dále se často objevují výrazy jako, jakoby, prostě, rovněž, prakticky, samozřejmě, vulgární vole…

Další odpovědi
Hlada

samozřejmě

cochee

„nicméně“ :D

zjentek

globálně v demokracii?
slova: krádež, loupež, tunel, nespravedlnost
fráze: zkur..ná vláda

anonym

Mazal, mazání, odkazy.....

Kelt

Je mnoho takových výrazů a pouze bych tady kopíroval ostatní , kteří už na tu otázku odpověděli. Používá se často takových výrazů, které jsou neslušné, vulgární, které s danou věcí nesouvisí, pouze prodlužují výpověď. Například na Slovensku se používá „Quazi“, a zde, jistě, určitě, vlastně, a pod. Tito lidé ničí český jazyk a svým výstupem dokazují svou slabou slovní zásobu.