Avatar uživatele
S1mon

Jaké slovní hry se dají hrát ve 2 lidech?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4005 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Znám skvělou hru, ale je k tomu potřeba papír a tužka pro každého.
Stanoví se počet písmen, na kolik se bude hrát. Zpravidla 3–5. Dále, jestli se bude hrát i s diakritikou nebo ne.
Řekněme, že se stanoví, že se bude hrát na 3 písmena bez diakritiky. Oba hráči si vymyslí slovo, aniž by ho prozrazovali soupeři. Toto slovo je dobré napsat nahoru na svůj papír, aby si ho během hry nespletli nebo nevyměnili.
První hráč začne hádat, tím že řekne nějaké slovo na stanovený počet písmen. Soupeř mu odpoví číslem, které znamená kolik písmen a na správných pozicích uhodl. Takto se střídají, až jeden slovo soupeře uhodne.
Pro názornost: soupeřovo slovo je LES.
Můj tip → soupeřova odpověď:
KRK → 0
SOK → 0 (písmeno S tam sice je, ale na jiné pozici)
KOS → 1 (písmeno S)
LOS → 2 (L a S)
LES → 3 (slovo jsem uhodl).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anony.M

Třeba slovní fotbal (klasický, anglický, na poslední slabiky..), nebo „hádání slova, na které myslím“…(myslíš si slovo,a ten druhý se ptá nepřímými otazkami -, např.:je to živé,je to z kovu..atd. a ten, kdo si myslí to slovo, může odpovídat jen „ano“ , „ne“.Dá se s tím zabavit vážne na dlouho :) ).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

scrabble :{)>

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Alesh

quentos: ty máš babu? 😉

před 4005 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

ale kdepak… nepoznals Tarju Turunen, bývalou frontwoman skupiny Nightwish? Podařil se mi s ní backstage meeting po koncertě :{)>

před 4005 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

S tý pidifotky poznám tak akorát, že by stála za hřích. Ty vole, ty chodíš s Tarjou?! Hustýýýýýýýýý­ýýýý! 😉

před 4005 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek