S1mon

Jaké slovní hry se dají hrát ve 2 lidech?

Nejlepší odpověď
Alesh

Znám skvělou hru, ale je k tomu potřeba papír a tužka pro každého.
Stanoví se počet písmen, na kolik se bude hrát. Zpravidla 3–5. Dále, jestli se bude hrát i s diakritikou nebo ne.
Řekněme, že se stanoví, že se bude hrát na 3 písmena bez diakritiky. Oba hráči si vymyslí slovo, aniž by ho prozrazovali soupeři. Toto slovo je dobré napsat nahoru na svůj papír, aby si ho během hry nespletli nebo nevyměnili.
První hráč začne hádat, tím že řekne nějaké slovo na stanovený počet písmen. Soupeř mu odpoví číslem, které znamená kolik písmen a na správných pozicích uhodl. Takto se střídají, až jeden slovo soupeře uhodne.
Pro názornost: soupeřovo slovo je LES.
Můj tip → soupeřova odpověď:
KRK → 0
SOK → 0 (písmeno S tam sice je, ale na jiné pozici)
KOS → 1 (písmeno S)
LOS → 2 (L a S)
LES → 3 (slovo jsem uhodl).

Další odpovědi
anony.M

Třeba slovní fotbal (klasický, anglický, na poslední slabiky..), nebo „hádání slova, na které myslím“…(myslíš si slovo,a ten druhý se ptá nepřímými otazkami -, např.:je to živé,je to z kovu..atd. a ten, kdo si myslí to slovo, může odpovídat jen „ano“ , „ne“.Dá se s tím zabavit vážne na dlouho :) ).

quentos

scrabble :{)>

Alesh

quentos: ty máš babu? 😉

quentos

ale kdepak… nepoznals Tarju Turunen, bývalou frontwoman skupiny Nightwish? Podařil se mi s ní backstage meeting po koncertě :{)>

Alesh

S tý pidifotky poznám tak akorát, že by stála za hřích. Ty vole, ty chodíš s Tarjou?! Hustýýýýýýýýý­ýýýý! 😉