nesnasims

jaké sloučeniny vzniknou při této reakci? KMnO4+HCl+NaOH ?jaký je to typ reakce

Nejlepší odpověď
NotFound

tipoval bych to na chlornan sodný, možná i chlorečnan a buď manganatou sůl, nebo burel – záleží na ph roztoku…
A jen tak mimochodem, domácí úkoly se tu neřeší.

Doplnění – @septikB: obávám se že to není možné, slabší báze silnější nevytvoří, takže KOH určitě nevznikne. A MnO2 (burel) sice asi vznikat bude, ale ve tvojí variantě chybí látka která by se redukcí manganistanu na MnO2 oxidovala…

Další odpovědi
SeptikB

Jedna z možností je tato:
KOH + NaCl + MnO2 + H2O

Doplnění:
Dle argumentů uživatele „NotFound“ jsem se snažil vytvořil lepší kombinaci, ale nevím, kam šoupnout draslík (KCl mi přijde dost nepravděpodobné), takže moji odpověď ignorujte.