Luncter

Jaké si myslíte, že je nejzbabělejší zvíře?

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat: Jaké je podle vás nejzbabělejší zví­ře?

Předem děkuju za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Žádné zvíře není zbabělé…
Připisovat lidské vlastnosti zvířatům je hloupé, realitě neodpovídající…

Další odpovědi
www

Zbabělost je pouze lidská vlastnost.
Zvířata se chovají podle přírodních pravidel, buď se nepřítele bojí, poněvadž odhadnou jeho schopnosti, případně si v obraně (sebe,mláďat..) či lovu troufnou.
Tuto vlastnost má pouze člověk a mylně, ve své pyšnosti, ji přisuzuje i zvířatům.
Studium
Doplňuji:
Příklad – je myš, (vrabec atd.) zbabělá, když uteče před lovící kočkou?
Nikoliv! Ví totiž, že kočka je její predátor mající momentálně hlad. Z lidského hlediska se to může nazvat spíše ‚moudrostí‘, zbabělostí pak ani omylem!

postcd

zbabělí podle mě jsou jen lidé, zvířata jsou opatrná, obezřetná, plachá

anonym

člověk

Elk

Rak! Couvá, ale nevím, zda je proto zbabělý…

anonym

Elk – Ve znamení raka?…za 7.
http://satanska­bible.blog.cz/0705/sa­tanske-devatero