MonkeyKing

Jaké seriály s advanced english(c1)?

Znáte nějaké seriály v angličtině, ale s pokročilou?
Jasně, jsou to skoro všechny, jenom jsou i seriály, kde nemluví spisovně a používají jednoduchá slova.
Napadl mě třeba Star Trek The Next Generation
Doplňuji:
Nebo i na poslech a ke čtení – chtěl bych něco odborného, ale zas by to bylo trošku od všeho.
Prostě abych se dobře připravil na CAE. Nějaké návrhy?

Odpovědi
Karelcz

Rozhodně The Newsroom. Tam se mluví spisovně, rychle a je tam hodně odborných slov. Navíc to je skvělý seriál a jsou k tomu i titulky… Pak z těch nespisovných The Wire.
Doplňuji:
Ještě jsem si vzpomněl na Babylon 5. Z těch vesmírných a dobrých.

nattwhovians

Doctor who v v češtině pán času. Občas tam jdu bláboly ale jinak vpohodě.