jake se mohu branit proti smence

byla jsem chycena pri kradezi.Zames­tnavatel mi dal podepsat smenku na 30 000kc. Policejni organ mi prokazal skodu ve visi 7 000kc. Nevim co mam delat nechci platit nic navic. Smenku jsem podepsala pod psychickym natlakem

Nejlepší odpověď
standa

Pokud neprokážete údajný ´psychický nátlak´, tak máte smůlu, účinně se bránit nedá.

Další odpovědi
ondarcz

Odpověď „dobře ti tak“ asi slyšet nechceš, že? No, tak odpověď na tvoji otázku je „těžko“. Zaměstnavatel volil tuto metodu, která se ti nemusí zdát etická, právě proto, aby nemusel nic dokazovat. Tím chci říci, že pokud se cítíš podvedená, nebo si myslíš žes byla vydírána, tak to budeš muset nějak dokázat. To se ti beze svědků nepodaří. Pokud bys přeci jen nějakého svědka měla tak věz, že zaměstnavatel ho bude mít zřejmě také. To znamená, že víc pravděpodobně zaplatíš, tak i tak. Zaměstnavateli se nejspíš nebude zdát přiznané odškodnění adekvátní, už jen proto, že určitě nejsi první, kdo ho okradl. Počítat tedy můžeš s tím, že směnku ještě vytáhne. Obrana, je nepodepisovat a … nekrást…

PS někteří zaměstnavatelé údajně nechávají provinilce podepsat tzv. bianco směnky. Toto podepsat, se dle mě rovná „pokusu o finanční sebevraždu.“