www

Jiná odpověď

Sbírám všechny jedlé, i bez „čárek“ a „teček“ pokud však rostou 😁.
Doplňuji:
Nesbírám však jedlé houby vzácné nebo chráněné, malinké, sice jedlé ale nevalné chuti, ap.

Další odpovědi
anonym

Jiná odpověď

Zrovna jsem včera nasbírala a upravila velkou dávku pýchavek a ty nemají ani tečky ani čárky, ale jsou výborné, zrovna rostou v hojném počtu a jsou vynikající. Číhám na obrovský vatovec, vím kde roste a doufám, že to vím jen já. Až ho bude pořádná hrouda, vezmu ho domů na řízky, jsou výborné, ale taky je to houba mimo tvoje rubriky.

dudu

Jen ty s hnědými klobouky a žlutými tečkami zespod (na jistotu)

U nás se odjakživa chodilo na hříbky a tím je dána skladba sběru. K tomu /samozřejmě vč. křemenáčů, janků apod./ dodnes domorodci přiřazují jen kuřátka, syrůvky a bedle. Ostatní jsou žabiny, u některých snad ještě s výjimkou žampionů, václavek a růžovky.

anonym

Jiná odpověď

Doplňuji:
Na houby nechodím a pokud nějakou náhodou najdu a nikdo semnou není, tak ji ani neseberu. Bezpečně poznám snad jenom bedlu vysokou a u ostatních si nikdy nejsem úplně jistá.

quentos

Sbírám podle toho co bězpečně znám a znám jedlé i s čárkama

mám v hlavě celej atlas hub vod Piláta a Ušáka už vod mládí ;{)> než to doma zjistili, děsívali se, co sem to zas dones za prašivku, no a po několika výtečných oběděch z těchto „prašivek“, které přežili ve zdraví, zjistili, že mi můžou stoprocentně důvěřovat ;{)>

hanulka11

Jiná odpověď

Doplňuji:
sbírám ty co znám

Damiana

Jen hezké houby

No tak zrovna houby mě zas tak neberou, já bych je sbírala jen kdyby měly na klobouku napsáno Cartier a daly se nosit i jinak, než v košíku…:-)
Na houby je expert můj muž. Ten, když se vydá na lov, tak je donese vždycky. A takové druhy, které vydají nejen na pohled lákavě, ale i děsně podezřele. Je fakt, že umí přinést skutečné chuťovky, ale kdyby chtěl, tak by se svými znalostmi à la Smotlacha, v klidu vytrávil celý barák…:-)

Poklička

Sbírám podle toho co bězpečně znám a znám jedlé i s čárkama

baghira

Sbírám podle toho co bězpečně znám a znám jedlé i s čárkama

kobranek

Sbírám podle toho co bězpečně znám a znám jedlé i s čárkama

Doplňuji:
Nejlepší jsou klouzci. A pak práváci. Suchohřiby, babka, apod.

GM

Sbírám podle toho co bězpečně znám a znám jedlé i s čárkama

anonym

Dneska : poddubacci, kozaci a bedle .. jdu obalovat a budou rizky. :p

bolak

tak mi klikni do ankety a courej po diskuzích!

kdo to má furt utírat…

bolak

*necourej

anonym

s mladejma hezkejma holkama a s doktorem . to vam nevadi po diskuzich courat !!
ale s jednou osklivou a starou hajzbabou vam to naaajednou dela problemy ! :p

  • iv-

bolak

Vlk z lesa: nojó, kdo by neznal bedlu vysokou.. > http://www.ta­baccheria21.net/Psi­coWeb/Amanita%20pan­therina.jpg

anonym

A ještě poznám pýchavku a možná žampion – i když u nich si nejsem jistá.

aramah

bolaku tak podle tvého obrázku jsem udělala smaženici ale nějak nám je zle .))

bolak

to přejde, na bedlu ještě nikdo nikdá neumřel…

anonym

Myslím si, že jsem v životě snědla nějaké jedovaté a nebo alespoň nejedlé houby. Jedla jsem syrové houby neznámého původu přímo v lese, ale již je raději nechávám zvěři. Prostě jak říkám skoro všechno se má ochutnat.

anonym

ad. kobranek a kde máš v tom výčtu ty jedlé s čárkami?