Jaké sáčky do psích košů?

Mám takový dotaz. Mohou se vhazovat do košů na psí exkrementy klasické igelitové sáčky? Nebo jsou koše určeny pouze pro papírové a bio sáčky?

Nejlepší odpověď
Radak

Určitě se při zřizování těchto košů předpokládalo, že se tam budou házet exkrementy i s igelitovýma pytlíkama, vlastně jsem ani nikoho neviděla uklízet jinak než do igeliťáků. Pravda, ty papírový by byly ekologičtější, ale buďme rádi, pokud pejskaři uklízí.
Doplňuji:
Také jsem dělala pokus s igeliťákem od rohlíků, dala jsem ho na dno květináče, na to hlínu, po 2 letech po něm nezbylo nic. A kytky kvetly a rostly… Ale nejedla jsem produkty těchto rostlin, to je fakt, to je na další výzkum, jak dlouho bych vydržela zase já.

Další odpovědi
venkovan

Je otázkou jak se likvidují. Pokud na skládku, tak je to skoro jedno, pokud na kompost, mikroten se nerozkládá.
Nejhorší jsou naplněné umělohmotné sáčky hozené do křoví

ReHu

Vzhledem k tomu, že v HK mají pro psí exkrementy mikrotenové sáčky, předpokládám, že mohou. Myslím, že jde hlavně o to, aby nebyly ty bobky všude.

Myšák V.

Podle mého názoru mají kočičí h…a stejný poločas rozpadu jako ty mikrotenové sáčky))